Zdraví

Nejčastěji dělané chyby při hubnutí v posilovně

Máte novoroční předsevzetí a snažíte se zhubnout v posilovně? Aby vaše snažení nepřišlo opravdu vniveč, nedělejte nejčastější zbytečné chyby. Protažení a strečink je pro svaly velice důležitá ochrana proti zranění. Takže se protáhněte na začátku a také na konci. Cvičení je mnohem efektivnější, kdy protáhnete namožené a posilováním zkrácené svaly. Před cvičením po strečinku také nezapomeňte své tělo důkladně rozehřát pomocí několika kardio cviků. Cvičte pravidelně, myslete na jídelníček, dodejte vyšší přísun bílkovin i sacharidů, a připravte se na dlouhodobý proces změny. Jděte do toho pomalu, ale vytrvale.

Necvičte jednostranně a nesledujte čas

Vyhněte se jednostrannému posilování a vyhněte se riziku zranění. Nedělejte každý den pouze dřepy, jinak ublížíte kyčlím a kolenním kloubům. Stejné je to u sedů lehů, jejich denním posilováním přestanete používat břišní svaly, ale budete přetěžovat i zádové a krční svaly. Procvičujte několik svalových skupin s menším počtem opakování. Mezi sériemi dělejte pauzu. Prováděním stále stejných cviků dokola přestanete pozorovat po nějaké době výsledky. Je třeba střídat různé druhy cvičení. Kašlete na čas. Nejde o čas, který v posilovně strávíte, ale o kvalitu a efektivitu vašeho cvičení.

Jak si zvolit kolik toho unesete

V posilovně vždy dejte přednost kvalitě před kvantitou. Jestliže budujete svalovou hmotu, zvolte zátěže, které jsou pro vás výzvou. Zvolte zátěž, se kterou uděláte 8 až 12 opakování, aniž budete úplně vyčerpaní. Odpočiňte sia cvičte ve 3 sériích. Kombinujte kardio a silový trénink. Tak přijdou brzy nejlepší výsledky při cvičení 3x až 4x týdně. Cvičte cviky, které vás baví, ať u cvičení vydržíte. Berte v úvahu zdravotní stav a to, čeho vlastně chcete cvičením docílit. Vždy musíte posilovat. Nesnažte se pouze hubnout tuk, ale zároveň vytvářet svalovou hmotu. Jestliže vaši hmotnost tvoří převážně svalová hmota, tělo pak také potřebuje víc kalorií k udržení. Budete lépe spalovat, sval je metabolicky mnohem aktivnější než tuk. Budete spalovat nadbytečné kalorie, i když zrovna odpočíváte.