Zelený čaj jako nejvěrnější pomocník při hubnutí

Neexistuje žena, která by svůj den nezačala šálkem dobré pražené kávy. Tento oblíbený nápoj skvěle nastartuje organismus do nového dne nejen díky své chuti, ale i díky vůni. Pokud ovšem toužíte po pevné postavě bez jediného přebytečného tuku, zvažte změnu svého ranního stereotypu. Místo hrnku kávy zvolte šálek kvalitního sypaného zeleného čaje. Nezapomeňte si k němu připustit sklenici vody. Měl by se totiž vždy zapít (tip je určen pro ženy, jelikož často zapomínají na důležitost pitného režimu).

Účinky zeleného čaje na naše zdraví jsou zřejmé. Pokud jej zavedeme do našeho jídelníčku například půl hodinu před hlavními jídly dne, rychle zpozorujeme (samozřejmě při pravidelném pohybu, vyvážené zdravé stravě a dodržení pitného režimu) úbytek tělesné hmotnosti. Nejen, že se změna prokáže na váze, ale i oči jiných si všimnou vaší hubenější postavy. Jako bonus obdržíte svěží myšlení bez sebemenšího stresu či strachu. Díky tomu budete dokonce spát o něco klidněji. Dámská část populace to jistě ocení.

Je jen pomocník, ne příčina úbytku na váze

„Zelený čaj a hubnutí“ je ženami často rozebírané téma. Ty se dělí na dva tábory – na ty, které nevěří v účinnost produktu, a na ty, které vyzkoušely a tento druh čaje s radostí doporučují, protože se přesvědčily o tom, že vážně funguje. Je ale zapotřebí zmínit, že je zelený čaj (stejně jako například chia semínka, plody goji nebo zelená káva) jen pomocnou rukou. Jestli navíc nedodržujete svůj vyvážený a kvalitní jídelníček nebo patříte mezi lenivé a neděláte žádný sport či cvičení, samotný čaj k úbytku na váze nepomůže. Pokud jste naopak poctivec a dodržujete daná pravidla, společně se zeleným čajem se vám zvýší spalování tuků až o padesát procent. Navíc dostanete do svého těla více vitaminů a minerálů. Čaj je totiž napařovaný a sušený, proto se tělu prospěšné složky jen tak nevypaří. A jelikož obsahuje skoro stejné složky jako káva (hlavně kofein), může skvěle nahradit dosavadní ranní stereotyp.