Bydlení

Trochu jiné pokojové rostliny. Znáte je?

Už vás nebaví pěstování běžných pokojovek a chtěli byste svou přírodní součást interiéru doplnit něčím neobvyklým a zajímavým? Přestavíme vám několik netradičních a zvláštních rostlin. 

Řasokoule zelená 

Také přezdívaná Japonský skřítek. Tato zvláštní rostlina pochází z dalekých zemí chladného severu, jako je Island, Estonsko, Skotsko, ale najdeme ji i v Japonském jezeře Akan. Ke svému životu totiž potřebuje pouze malé množství světla a studenou až ledovou vodu. 

Je to vlastně seskupení zelených řas vymodelovaných působením vodních proudů a omíláním o kameny do tvaru koule. V našich podmínkách se dá pěstovat jako ozdobná rostlina v nádobce s vodou, avšak je třeba ji pravidelně tvarovat mnutím v ruce. Její povrch je měkký a hebký, proto tato činnost působí uklidňujícím dojmem. Řasokoule je velmi příjemná na dotek a její tvarování je relaxací i pro mysl, proto postupně získává na čím dál větší oblibě. 

Tilandsie 

Tyto zajímavé rostliny pocházejí z dešťových pralesů Jižní Ameriky, kde volně visí zachyceny na kmenech stromů a jsou pravidelně omývány častými dešti. 

Doma je můžeme pěstovat dekorativně zavěšené na kusu dřeva nebo i v nádobě, kde si vytvoří vlastní mikroklima. Není třeba je zalévat, jen pravidelně rosit. Některé druhy tilandsií mohou náš domov rozzářit i zvláštními různě barevnými květy. 

Živé kameny 

Sukulenty, které si vyvinuly přírodní maskování, kdy je lze stěží rozeznat od kamínků na zemi. V květináči působí velmi roztomile, jako malé živé rozsypané kamínky. Jsou velmi drobné a nenápadné, avšak když začnou kvést, rozvinou se jejich květy do nebývalé krásy.   

Mechové obrazy 

Velkým hitem v dekorování bytu rostlinami se stávají mechové obrazy. Je to množství malých mechových polštářků sestavených a přichycených do rámu obrazu. Tyto obrazy jsou dobarvovány zelenou barvou, avšak to jim nebrání čistit vzduch v místnosti a přinášet pozitivní atmosféru do prostoru. 

Mechové obrazy se velmi hodí do přírodně laděného interiéru, jejich přírodní struktura připomíná stromy v pralese viděné z výšky.