Krása

Tři způsoby, jak bezchybně nanést make-up

Každé ráno je pro ženy náročné. Ženy vstávají o více jak hodinu dřív, aby na svůj obličej dokonale nanesly další obličej – tedy make-up. Každá žena chce být během dne krásná, a to bohužel závisí od toho, jak si žena nanese svůj make-up. Ne každá žena se umí perfektně nalíčit, těm zdatnějším trvá líčení klidně jen deset minut, některé se však trápí s nanášením make-upu i hodinu či hodinu a půl. Pokud vám dělá problém právě líčení, máme pro vás velice užitečný tip.

Perfektní líčení nespočívá v perfektně udělaném obočí nebo v krásně namalovaných linkách. Perfektní líčení spočívá v základu, tedy v perfektně naneseném make-upu. Make-up je skutečně základ, na něj se dále konturuje, pudruje, malují se líčka. Poradíme vám tedy s tímto základem.

Existují tři způsoby, jak make-up můžeme roztírat. My vám všechny tři způsoby vyjmenujeme a taky vám doporučíme ten nejlepší a nevhodnější.

1) Prsty, rukou

Většina žen nanáší svůj make-up prsty. Jenže pokud máte tekutý make-up, nikdy ho nenanesete tak bezchybně, jako kdybyste svůj make-up roztírali pomocí houbičky. Tekutý make-up dělá lemy kolem obličeje, které nepůsobí vůbec hezky. Tyto lemy je nutné perfektně rozetřít.

Jestliže však máte tužší make-up, který není nijak tekutý, v tomto nanášení nevidíme problém.

2) Pomocí pěnové houbičky

Určitě jste ve světě kosmetiky zaznamenali i pěnové houbičky, které dneska najdete v různých tvarech a barvách. Na tvaru ani barvě nezáleží, je to jenom prostředek, který vám dopomůže k perfektnímu nanesení základního make-upu. Je to skvělý pomocník, který si perfektně poradí i s tekutým make-upem. Bohužel mnoho žen na houbičku nanáší až zbytečně moc make-upu.

3) Pomocí štětce

Pro zdatnější ženy, kterým líčení nedělá problém a pro které je to spíše koníček, doporučujeme i nanášení pomocí štětce. Je však třeba zvolit dobrý štětec a je třeba poznat, jakým štětcem můžeme roztírat jaký make-up. Ne každý make-up hezky rozetřeme štětcem.