Zdraví

Jak nejzdravěji nastartujeme náš den?

Každý den může být skvělý, pokud ho však dobře nastartujete. Jestliže chcete mít úspěšný den, záleží jenom na tom, jak prožijete svoje ráno. Říká se, že základem každého úspěšného dne je dobrá snídaně. Bez snídaně to skutečně nejde, to ví naprosto každý. Taková kvalitní snídaně je i ten nejzdravější způsob, jak nastartujete váš den. Ovšem i takové snídaně mají svá určitá pravidla, s nimiž vás nyní seznámíme.

Snídaně je skutečně základ dne, ale aby byla zdravá, musíte se řídit určitými pravidly. Těch pravidel není mnoho, jsou to spíš jistá doporučení, díky kterým bude vaše ráno mnohem lepší a zdravější. Jste připraveni se s nimi seznámit?

1) Zákaz studených nápojů

Obecně platí, že po ránu byste měli pít takovou vodu, která je ve stejné teplotě jako vaše tělo. Zakazuje se tedy pití studených nápojů. Doporučujeme pít například vodu s citronem, která bude mít teplejší nebo jen pokojovou teplotu. Taková voda s citronem je po ránu skvělý detox, který doporučujeme každému.

2) Stop kávě

Sice je káva něco, čeho se těžko zbavuje, ovšem je to potřeba. Káva není pro tělo dobrá – a to hlavně tehdy, když je „říznutá“ mlékem. Tento nápoj tak nahraďte třeba výše zmiňovanou vodou s citronem, kterou si určitě oblíbíte, pokud si na ni zvyknete.

3) Ovoce je základ, ale nepřehánějte to

Co se týče vhodné snídaně, mělo by obsahovat ovoce, protože v ovoci je dostatečné množství vitaminů, které je třeba do sebe během dne dát. Navíc ovoce je povoleno jenom během dopoledne, odpoledne je bohužel zakázané, protože bychom cukry, které jsou v ovoci obsaženy, nestihli spálit. Opět však platí, že všeho moc škodí.

Kromě ovoce, které si například přimícháte do jogurtu s müsli, doporučujeme jíst i kousek pečiva – opět platí, že ho nekonzumujte moc. Je třeba, aby pečivo bylo celozrnné nebo tmavé, bílé pečivo není pro zdraví dobré (pečivo by se sice nemělo konzumovat vůbec, ale někteří lidé bez něj nedokáží žít).