Móda

Tři typy tenisek, které nesmí chybět v dámském botníku

Dámský botník je plný mnohých zajímavých druhů bot. I když si pánové přejí, aby jejich drahé polovičky neměly tolik druhů obuvi, jejich přání bohužel zůstane nesplněné. Vždyť každé roční období si vyžaduje jiný druh obuvi a ženy samozřejmě potřebují mít všechno, co si dané roční období vyžaduje. Kromě lodiček, balerín a moderních sandálek je však stále větší poptávka po teniskách. Těch mají ženy víc než dost a dalo by se říct, že mnohé typy tenisek jsou naprosto zbytečné. Podívejme se tedy na tři typy, které tvoří základ a které každé ženě bohatě stačí.

I když se o teniskách říká, že to jsou nejpohodlnější boty, jaké kdy byly vyrobeny, je nutné se nad tím krapet pozastavit. I u tenisek se musí dbát na mnohá kritéria, na které se klade důraz zejména při jejich výběru. Tenisky musí být vyrobeny z prodyšného materiálu, aby se v nich noha nepotila. Navíc musí být pohodlné a příjemné, musí stoprocentně padnout.

A nyní už k jednotlivým typům.

1) Běžecká/sportovní obuv

Jedním typem tenisek jsou sportovní či konkrétně běžecké tenisky. Ty jsou vhodné k jakémukoli sportu. Mají vyvýšenou podrážku, což zajišťuje noze stabilní zázemí. Kromě toho díky vysoké podrážce nohy po chvíli nebolí, protože je jim dopřáno maximální pohodlí. Samozřejmě se tato obuv nosí i na běžné nošení.

2) Plátěné tenisky

K létu neodmyslitelně patří i plátěné tenisky, a to jakékoli značky či neznačkové. Obecně lze říct, že plátěné tenisky jsou lehoučké, méně výrazné a nadmíru pohodlné. Nejčastěji se kupují klasické plátěné tenisky značky Converse, ale kromě této obuvi se letos staly populární jednoduché bílé kecky, které v některých obchodech koupíte do dvou set korun.

3) Tenisky na platformě

Kupodivu jsou dnes obrovským hitem tenisky na platformě, které jsou určené pro ženy milující kombinaci ležérnosti a elegance.