Móda

Skvrny na tričku od potu nevyperete v pračce. Je třeba přivolat pomocníky

Člověk se potí, ať je léto nebo zima. Zkrátka se potu na tričku nevyhneme. Třeba při sportu se můžeme oblékat do funkčního oblečení, protože právě funkční oblečení dokonale absorbuje pot, proto můžeme klidně a bez starostí sportovat. Jenže u oblečení na běžné nošení je to jinak. Oblečení do sebe zkrátka nevsakuje pot, právě naopak. Pot jde mnohdy vidět velice výrazně, zejména pokud na sobě máme barevné oblečení. U barevných triček se ovšem nevyskytují nehezké skvrny od potu, to je problém většinou bílých triček. Bohužel skvrny od potu nejde mnohdy vyprat v pračce, a tak jsme nuceni to zkusit jinak. Abyste nehledali manuály na internetu, poradíme vám několik účinných způsobů, jak se se skvrnami od potu poprat.

Zkuste to s citronem

Mnozí lidé ani nevědí, jakého pomocníka ve své lednici nebo misce na mikrovlnné troubě mají. Tím pomocníkem je citron, kterého nejčastěji přidáváme do dresinků nebo do rychlých, osvěžujících šťáv. Citron lze však použít i v případě, že nás trápí skvrny od potu na tričku.

Stačí, když si na namočené tričko naneseme směs citronové šťávy a vody v poměru 1:1. Necháme chvilku vstřebat a poté buď umyjeme ručně, nebo dáme tričko ještě mokré do pračky k vyprání. Skvrny od potu budou rázem pryč.

Když nepomůže citron, je tu Jelen

Samozřejmě to jde i bez citronu. Stačí, když si zajdete do nejbližší drogerie nebo případně supermarketu, kde najdete mýdlo zvané Jelen. Krásně voní, ale to není jeho silnou stránkou. Silnou stránkou je to, že z oblečení dostane naprosto každou skvrnu. Stačí, když tričko se skvrnami od potu vyperete ručně s mýdlem Jelen a poté ještě mokré tričko vložíte do pračky a vyperete tak, jak jste zvyklí. Skvrny budou rázem pryč.

Jelen si poradí s jakýmikoli skvrnami. Ať už jsou to skvrny způsobené růžovou ponožkou nebo čmárance od propisky, se vším si Jelen poradí, ovšem je nutné, aby skvrny nebyly ještě zaprané.