Krása

Tři jednoduché a krásné účesy a postup, jak na ně

Vzbudili jste se a nelíbí se vám stav vašich vlasů? Jsou vlasy různě rozčepýřené a nemáte zájem si je znovu umývat? Raději si vytvořte zajímavý účes, s nímž oslníte. Vybrali jsme vám tři účesy, které nikdy nevyjdou z módy, jsou jednoduché a rychlé. Navíc jsme k nim připravili také postupy, aby účesy opravdu nebyly žádným problémem. Některé vám zvýrazní obličej, jiné podtrhnou ženské rysy.  

Klasický vysoko posazený culík 

Na tomto účesu není co zkazit. Je jednoduchý, rychlý a slušivý. Váš obličej vynikne a vlasy vám nebudou překážet, tudíž se už během dne nebudete muset upravovat a budete celý den zářit. Na tento účes potřebujete pevnou gumičku, pár pinetek a hřeben. 

Postup je snadný. V předklonu si učešte vlasy a stáhněte si je do gumičky. Culík si posaďte vysoko a upravujte nedokonalosti hřebenem a podržte pinetkami. Pokud chcete účes zajímavější, můžete první dva prameny vytáhnou a natočit si je, ale zbytek culíku si nechejte vysoko posazený. 

Drdol s pomocí “drátěnky” 

Účes, který se hodí na nejelegantnější večírky, ale spousta z nás ho nosí pořád doma, protože to je pohodlné. Potřeba jsou dvě pevné gumičky, „drátěnka“ na drdol, pinetky a hřeben. 

A jaký je postup? Uděláme si klasický culík tam, kde chceme mít drdol. Vlasy pročešeme, provlečeme drátěnkou na drdol a zastrčíme je tam tak, že nic nebude čouhat ani přesahovat. Upravíme nedokonalosti, sepneme pinetkami a nejlépe zalakujeme kvalitním lakem na vlasy. V drdolu krásně vypadají sponky s květinkami, které dokáží oživit a ozvláštnit celkový look. 

Pletený copánek 

I pokud nepatříte mezi ženy s extrémně dlouhými vlasy, ale máte dostatečnou délku alespoň na spletení malého copánku, vůbec se toho nebojte. Opravdu na Vás bude vypadat jako na princezně. Potřebovat budete pevnou gumičku a hřeben. 

Postup je opět snadný – rozčešeme vlasy a rozdělíme je na třetinky. Vždy bereme třetinu z jedné strany a tu dáme doprostřed, utáhneme ji a to samé opakujeme na druhé straně, dokud neupleteme cop. Na konec můžeme přidat nějakou ozdobnou gumičku s kytičkou, ale v mezích vkusu!