Zdraví

Co dělat, když nás trápí klasická rýma. Zbavte se jí rychleji než za týden

I když jsou mnohem horší onemocnění, než klasická rýma, stejně nás právě rýma dokáže nejvíce potrápit. Zejména pro muže je to takzvaně “smrtelná nemoc”, na druhou stranu i ženy mají potíž zvládnout týden s touto nemocí. Říká se, že léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní – existuje ale několik rad a doporučení, díky kterým se nepříjemné rýmy zbavíte rychleji a snadněji. Znáte všechny rady a doporučení? 

Jak již bylo zmíněno, rýma neléčená trvá sedm dní, léčená trvá celý týden. Ale ne vždy tomu musí být tak. S našimi radami a doporučeními se rýmy zbavíte za mnohem kratší dobu. No kdo by netoužil se rýmy zbavit už třeba během prvních tří dnů? 

Zkusili jste to v sauně? 

Sauna je jeden ze způsobů, jak se rychle zbavit rýmy. Navštěvujte saunu několikrát týdně na čtvrt hodinky, nejen, že tímto způsobem rýmě předejdete, ale také s ní rychle zatočíte. Jen tedy nezapomínejte dýchat nosem, ať se nosní dutiny uvolní.  

Stejným způsobem funguje i bikram jóga, kterou můžete navštěvovat třeba každý den. Jedná se o typ jógy, kdy cvičíte ve dvaačtyřicetistupňovém horku, tudíž si také připadáte jako v sauně. Navíc se při tomto cvičení řádně zpotíte a vyplavíte z těla všechno špatné, co se v těle nachází. Nezapomínejte na nádechy a výdechy nosem, jinak cvičíte špatně.  

Inhalujte sůl 

Zkusit byste také měli inhalovat sůl. Je to staré známé doporučení, které si nemohly vynachválit už naše babičky. Jen tedy je třeba vydržet, nosní dutiny se neuvolní po jednom nádechu a výdechu. Ideální bude, když budeme inhalovat sůl každý večer, než rýma naprosto zmizí. 

U inhalování soli si dejte pozor na to, ať inhalujete správně. Aby tato činnost vůbec k něčemu byla. Naštěstí na internetu je dostatek návodů, jak na to. Případně je dobré se poradit s lékařem, který jistě má také své tipy na to, aby inhalace byla opravdu úspěšná.