Bydlení

Tipy pro balkonovou zahradu

Mít vlastní zahradu, o tom sní nejeden člověk. Bohužel jen málokdo má kolem domu dostatek místa, aby si zahradu založil, případně mnoho lidí žije v bytových jednotkách, a tak nemají možnost si vybudovat zahradu, o které sní nebo kterou si přejí. Naštěstí ani ti, kteří žijí v bytě, si nemusí zoufat, jelikož se nabízí možnost založit si takzvanou balkonovou zahradu. Jak na to? 

I balkon může být takovou vaší oázou klidu. I balkon můžete mít plný květin, může být krásně barevný, plný vůní nebo vlastnoručně vypěstovaných bylinek. V případě, že se rozhodnete takto proměnit svůj balkon, prozradíme vám několik tipů, jak na balkonovou zahradu, abyste se jí mohli kochat a chlubit.  

Důležitý je výběru rostlin 

Ze všeho nejdůležitější je správně vybrat balkonové rostliny. Nabízí se mnoho možností. Pokud chcete, aby vám balkonová zahrada dělala radost, vyplatí se investovat hlavně do pestrobarevných květin, které mají nádherné barevné květy. Ideální jsou třeba muškáty nebo ibišky, ale samozřejmě se nebojte ani bylinek, díky kterým budou jednotlivé pokrmy, jež uvaříte, naprosto bezkonkurenční.  

Rostliny dobře rozvržte a nakombinujte 

Aby vaše balkonová zahrada vypadala opravdu jako nová, měli byste jednotlivé rostliny na ní dobře rozvrhnout a nakombinovat. Rostliny rozvrhněte podle světových stran. Ne všem rostlinám se daří na všech světových stranách, tak na to pamatujte.  

Právě podle vlastností a požadavků jednotlivých květin jednotlivé rostliny nakombinujte. Pokud je váš balkon vystaven sluníčku, dejte k sobě rozchodník, begónii a petúnii. To jsou květiny, které sluníčko milují a nevadí jim sluníčko přímé a ostré. Na jižně orientovaný balkon se hodí také kakost krvavý nebo pryšec myrtovitý, který balkon ozvláštní. Na velké balkony zase patří kvetoucí ibišek nebo prostornější hortenzie.