Bydlení

Tipy na velikonoční dekorace, které rozzáří interiér i exteriér

Při jarním úklidu se snažíme zakomponovat do našeho domova i velikonoční dekorace, jelikož právě kvůli velikonočním svátkům se snažíme mít dům krásně v pořádku a uklizený. V současné době jsou velikonoční svátky jako takové sice opomíjené svátky, v rámci kterých se odjíždí na dovolenou, ale někteří jsou stále těmi, kteří je slaví poctivě se vším, co k tomu patří. Ať už jste zastánce Velikonoc

nebo na tyto svátky odjedete do teplých krajin, v každém případě byste měli svůj dům vybavit velikonočními dekoracemi. Poradíme vám, co se hodí do interiérů a co naopak do exteriérů.

Dům se v každém ročním období mění. Mění se totiž jednotlivé venkovní i vnitřní dekorace, které prozrazují, jaké roční období u nás zrovna panuje. Pokud jste zatím s velikonočními dekoracemi nezačali, máme pro vás tipy, jaké velikonoční dekorace stojí za to.

Věnce na vchodové dveře

Velikonoce musí být vidět hned, proto na hlavní dveře dejte krásný věnec, který bude plný barev a různých typicky jarních aplikací. Ať dominují věnci květiny nebo případně ptáčci, nebojte se mašliček ani umělých kytiček. Buďto si kupte věnce na vchodové dveře v květinářstvích, nebo si sami věnce na vchodové dveře vyrobte, a to s pomocí tavné pistole.

Zasaďte si zelenou travinu

Než přijdou Velikonoce, je třeba si do mističky nebo květináče zasadit takzvanou zelenou travinu, která by měla do velikonočních svátků vyrašit. Pokud vyraší, je to štěstí, můžete si do ní naaranžovat třeba slepičky a velikonoční vajíčka.

Kraslice, kam se podíváte

Co by to byly Velikonoce bez velikonočních kraslic! Kraslice jako takové jsou nádherné dekorace, které mohou sídlit v nejedné mističce nebo dóze. Ať mají své místo na konferenčním stolku i na jídelním stole hned vedle pukajících kočiček, které si dáte do vázy a nasbíráte za domem u potoka.