Krása

Tetování jako módní doplněk? Jak si vybrat správně

Tetování rozhodně není kousek, který si pořizujeme na jednu sezónu. Abychom si správně vybrali motiv, který nás bude reprezentovat do konce života, musíme vybírat podle zásadních klíčů.  

Nejprve zkuste náhražku 

Nebojte, nebudeme vás posílat pro žvýkačky s tetovačkou. Existuje ale tetování henou, kdy se podíváte, jak by celek vypadal. Zjistíte tak, zda byste byli s velikostí nebo umístěním kérky spokojeni. Rozhodně je lepší se před ostrou palbou jehlou ještě trochu porozmýšlet a dopřát si čas na rozmyšlenou.  

Jaký je ideální věk pro kérku?  

Svou roli hraje i věk. Nejčastěji lidé svého tetování litují, pokud je provedeno před 25 rokem života. Následné přemalování nebo odstraňování je poměrně finančně náročné, a také bolestivé. Pro skutečné tetování bychom již opravdu měli být dospělí. Srdíčko se jménem aktuální hudební hvězdy, nebo dokonce jméno partnera – tyto malůvky jsou jasným favoritem do kategorie „největší úlety“.  

Jak vybrat motiv 

Každý máme něco, co je pro nás typické. Co nás přitahuje nebo láká. Může se jednat o symbol zvířete, nebo třeba o flashback do dětství. Něco, co vám bude vždy připomínat, že jste se s touto kérkou rozhodli správně. Dopřejte si dostatek času na rozmyšlenou, než se do tetování pustíte.  

Co si nikdy netetovat 

Kromě již zmíněných pop a rock stars se nehodí ani témata spjatá s politikou. Po čase totiž můžete zjistit, že hodnoty, které daná strana vyznává, nejsou tak čisté. Následná desiluze je velmi bolestivá, odstraňování kérky je prostě au. Kačer Donald, Tasmánský čert – to vše se nemusí tak úplně hodit například ke svatebním šatům nebo k elegantní košili. Ustojíte případnou kritiku, nebo se budete skrývat?  

Motiv tetování by mělo být něco, co ve vás vzbuzuje radost, úsměv a hrdost. Nadčasová záležitost, která je vašemu srdci blízká. Motiv si třeba nejprve vytiskněte a nechte někde na papíře na očích. Je to dobrá volba?