Zajímavosti

Stop akné s rostlinkou aloe

Akné, ekzémy a mastná pleť – to jsou každodenní problémy nejedné ženy. Dámy, vyzkoušely jste různé krémy, mastičky či jiné přípravky proti těmto potížím, ale stále jste se toho nezbavily? Zkuste navštívit květinářství a v jejich sortimentu si vyberte rostlinku aloe vera.

Tato vytrvalá stálezelená rostlina má totiž stoprocentní účinnost. Stačí ji rozpůlit a dužinou potřít „bolavá“ místa. Při pravidelném používání zmizí nejen ustavičné svědění, ale také pupínky, které ono svědění vyvolává.

Blahodárné účinky nejen proti akné

Jelikož bylinka obsahuje spoustu vitamínů, především A, E a C, je skvělou volbou ve chvíli, kdy vás trápí cukrovka nebo leckteré cévní choroby. Při onemocněních, jako je rakovina nebo tuberkulóza, taktéž neváhejte a poraďte se svým lékařem, jak nejlépe tuto rostlinku užívat, aby své zdravé složky co nejrychleji přinesla do těla.

Aloe ale nepomáhá jen při vážných chorobách nebo při akné, v kosmetice ji najdeme převážně v produktech, které hojí plísně a opary. Jestli se trápíte výskytem lupů ve vašich vlasech a neumíte si s nimi poradit, zkuste tuto přírodní alternativu. Tip pro ženy: stačí si dužinou této bylinky potřít pokožku hlavy a nechat působit. Pomůže rychleji než nejširší škála různých šamponů či léčiv.

Aloe vera je pomocníkem i při hubnutí. Tento fakt zná jen málokterá žena. Aloe nám totiž dodává energii, kterou využíváme při cvičení. Cítíme se méně unaveni a více vydržíme. Mimo jiné má detoxikační účinky, tedy působí podobně jako ranní stereotyp vody s citronem. Jestli se řadíte mezi dámy, které mají stálé potíže se svým trávením, i tohoto vás bylinka zbaví.

Pokud se ptáte, v jaké formě je nejlepší rostlinu zakoupit, tak se samozřejmě doporučuje pro ženy koupě své vlastní kytky v květináči. Jestli nepatříte mezi zahradnice či dobré květinářky, zvolte místo návštěvy květinářství raději lékárnu. Většinou tam totiž naleznete produkty s aloe vera. Doporučuje se koupit stoprocentní extrakt. Je samozřejmě možné také koupit gel s výtažky z listů nebo rovnou nápoj s bylinnou dužinou.