Krása

Krásná pleť tkví v oříšcích

Dosáhnout krásné hladké pleti bez pórů, černých teček nebo jiných odumřelých buněk by chtěla snad každá žena. Ovšem málokterá se stane tou šťastnou. Především akné trápí zdrcující většinu ženské populace. Určitě jste zkoušely různé masky, které by vás měly zbavit mastné pleti a ucpaných pórů. Jistojistě každá žena vyzkoušela i bolestivou proceduru tzv. „černé masky“. Nepomáhají ani různé vodičky nebo mastičky od světových značek? Pak je na čase začít něco dělat! Zkuste přírodní alternativu. Pro ženy s problematickou pletí, které nevyhovuje řada make-upů nebo jiných krémů, je tato možnost jako dělaná. Nenanáší se na pleť, nýbrž ji konzumujeme. Můžeme si ji připravit v jakékoli podobě – třeba tak, jak to máme rádi. Nezáleží na tom, zda si připravíme ingredienci ve slané či sladké podobě. Chce to zkrátka jen zamíchat tuto potravinu do našeho denního jídelníčku. Při časté konzumaci se výsledky projeví relativně rychle.

Žádné masky, nýbrž oříšky

Přírodní masky sice stojí také za zkoušku, lepší je se ale vrhnout do ořechových vln. Právě různé druhy ořechů jsou to tajemství bezproblémové pleti. Navíc pomůžeme i kostem a zdraví.

Za zkoušku stojí rozhodně mandle. Jelikož patří mezi druh ořechů, které není až tak těžké strávit, je ideální volbou na začátek. Obsahují vysoké množství vitamínů a také látek jako je hořčík nebo vápník. Tyto složky působí blahodárně na naši pleť. Jestli trpíte vypadáváním vlasů nebo lámáním nehtů – neplaťte zbytečně za ozdravující procedury a taky se skloňte k této zdravé metodě. Mandle pomůžou i tady.

Nejpozitivněji působí na pokožku kešu. Obsahuje totiž velký podíl železa. Dobré a pro naši pleť prospěšné složky mají samozřejmě i jiné druhy ořechů, nejen ty exotičtější druhy. Nesmíme zapomínat na vlašské ořechy s vysokým podílem vitaminu B, dále také na burské oříšky nebo klasické lískové ořechy.