Bydlení

Kontrast jako moderní novinka v oblasti bydlení

Pokud vás už omrzela vaše domácnost a již vás nebaví barevná kombinace třeba obývacího pokoje, není to hned důvod ke stěhování do nového bytu. Stačí podniknout drobné úpravy nebo rovnou velké změny. Povolejte si partu svých kamarádek, ať přiloží ruku k dílu, a začněte s malováním.

Pro ženy je vždy důležité, aby byly „in“. Proto se ohlíží na módní trendy, a to i v bydlení. V současné době se opět po žebříčku nejoblíbenějších a nejmodernějších barevných kombinací vyšplhala skupina černé, bílé a šedé barvy. Těsně za nimi je ale dobíhá partie hnědé, béžové a bílé. Jedná se o nadčasové kombinace, které zcela pohltily chvilkovou modernu skrývající se v pestrobarevných zdích. Už je dávno pryč doba, kdy bylo populární mít dvě stěny ložnice takové a zbylé dvě makové. Nyní vede čistota barev!

Vymalování se ale často nezdá být tou změnou, kterou potřebujete. Mnohdy se tedy stává, že společně s novou barvou místnosti přijde i nový nábytek. U výběru nábytku bychom měli mít vždy na paměti to, jakou barvu jsme si v daném pokoji zvolili. Není dobré kupovat například modrý gauč k hnědému obývacímu pokoji. Volte podobné, ne-li stejné barvy. K bílým zdím černý či šedý nábytek bude ideálním řešením.

To moderní spočívá v kontrastu

Jelikož jsou oblíbené barvy, které na někoho mohou působit nudně, stal se hitem kontrast. Pokud zvolíte kombinaci černé a bílé, místnost doslova rozbijte jedním či dvěma červenými prvky (nejlépe například červeným dámským stolkem nebo křeslem). Jestli zvolíte hnědou kombinaci, v pokoji by mohla uchvátit žlutá nebo oranžová barva. Kontrast se stal hitem moderní doby a stále roste jeho popularita. Dalo by se říct, že u kontrastu jde o první dojem, který se k vám dostaví ve chvíli, kdy vejdete do nějaké místnosti. Sebe i své návštěvy potřebujete uchvátit, ne je zklamat nudným vzhledem. S kontrastem si můžete být jisti, že pokaždé, když vstoupíte do obýváku, budete nadšeni, spokojeni a překvapeni.