Zajímavosti

Se zimními sporty za krásnou postavou

Leden je v plném proudu, stejně jako krutá zima. Ta je letos opravdu tuhá, teploty sahají stále níž a níž, už dokonce do mínus třiceti stupňů. Sněžení je na denním pořádku a chřipková epidemie řádí v každém koutku republiky. Letos si tedy po dlouhé době přijdou na své děti, které si užívají zimních radovánek. Jejich každodenním plánem je koulování, stavění sněhuláků, bobování či sáňkování. Mimo děti jsou šťastní i milovníci zimních sportů. Sněhu je všude dostatek, už jen stačí sebrat lyže, snowboard nebo běžky, najít si hodinu volného času, nastartovat auto a vyrazit na oblíbenou trať.

Pokud stále ještě lenivíte po vánočních svátcích a nemůžete se stále k žádnému sportu dostat, je načase s tím začít. Kila navíc, jež jsme nabrali přes Vánoce, sama dolů nepůjdou. Věděli jste, že zimní sporty jsou tím nejlepším, co pro tělo můžete udělat? Pokud se odtrhnete ze své komfortní zóny a vydáte se například bruslit se svým partnerem nebo partnerkou, nebude pro vás tak těžké zhubnout či zpevnit svou postavu do horkých letních měsíců. Plavky se pak opravdu nebudete bát nosit.

Zlepšení kondice díky běhu na lyžích, pevné nohy díky bruslení

Svou kondici oživíte díky běhu na lyžích. Pokud upřednostníte rychlejší tempo před relaxačním, dokážete během hodiny spálit až pět tisíc kilojoulů. Navíc nezatěžujete klouby tak, jako například při běhu. Pevných nohou a hýždí dosáhnete především díky bruslení. Je zapotřebí ale pamatovat na možné úrazy, které k bruslení neodmyslitelně patří.

Pro ženy se doporučuje lyžování, a to díky efektivnímu a relativně rychlému zhubnutí. Je nutné ovšem pamatovat na to, že je zapotřebí jezdit sjezdově, ne rekreačně. Kdo chce mít holt krásnou postavu, musí se trošku zapotit. Při sjezdovém lyžování posílíte kondici a spálíte až dva tisíce kilojoulů. Při rekreaci sotva zlepšíte svou kondičku.