Móda

S farmářkami do tuhé zimy

Dokud teploměr za zimních rán ukazoval pouze mínus deset stupňů, setkávali jsme se na ulici s lidmi (převážně s teenagery), kteří na svých nohou nosili tenisky či značkové botasky. Tento módní trend se snad už nedá považovat za módní, nýbrž za nezodpovědný zlozvyk mladé populace. Nohy jsou totiž končetiny, které, pokud zmrzají, nastydnou a od nohou nemoc postupuje do celého těla. Je proto zapotřebí mít své nožky stále v teple. Nezáleží na tom, zda je mínus pět nebo mínus dvacet stupňů.

Dlouho se na trhu neobjevovaly typy bot, které by zaujaly mladé lidi natolik, aby odložily tenisky do svých botníků a nechaly je tam spát až do jarních dní. Určitá změna přišla až v roce 2015, a to díky botám zvaných „farmářky“. V originále se jednalo o značku Timberland. Pro někoho se mohly zdát ovšem drahé, proto volili možnost koupit tento druh bot v jiných obchodech s obuví. Jenže toho roku nebyly tak lehko k dostání. Teprve až vloni na podzim jich byly plné obchody, a to nejen ty s obuví.

S kožíškem do nízkých teplot

Jelikož se z počátku jednalo převážně o podzimní boty, nebyla tato obuv dostatečně připravená na zimní měsíce. Kdo by ale tušil, že přijde až tak krutá zima. Naneštěstí se v obchodech před Vánoci začaly objevovat teplé farmářky s kožíškem. Opět byly k dostání i levnější neoriginální verze. Kupodivu si každý raději připlatil těch pár stovek a koupil si originální Timberlandy. Cena, za níž se farmářky prodávaly jinde, byla totiž skoro srovnatelná s cenou originálních kousků.

Timberlandy jsou dalším hitem letošní zimy. Díky svému kožíšku uvnitř boty zaručují dostatek tepla po celý den. Pro ženy je ale také důležité to, zda zimní boty sladí ke svým kabátům či bundám. Jelikož jsou farmářky k sehnání i v jiných barevných kombinacích (mezi favority patří zejména barva růžová, šedá nebo originální hořčicově žlutá), sladíte je ke každému outfitu. O to se opravdu nemusíte bát.