Bydlení

Jak se vyhnout žehlení

Pokud nesnášíte žehlení, využijte praktické rady pro skládání, sušení a zajímavé tipy, kdy nebudete žehličku potřebovat. Žehlení patří mezi neoblíbené domácí práce. Hrbit se nad prknem a řešit každý pomačkaný záhyb nepatří mezi oblíbené činnosti.Pokud nepatříte k těm hospodyňkám, které mají žehlení jako odpočinek u televize, můžete se naučit správně prádlo sušit a skládat, abychom ho nemuseli žehlit. Otáčky při ždímání, kdy nastavíte program na 1200 otáček, udělají z některých materiálů doslova žvýkačky. Prádlo perte na nižší otáčky a pak jej dobře při věšení protřepte. Každý kus otočte před nebo po praní naruby a umístěte kolíčky do švůnebo až na okraj oblečení. Ve chvíli, kdy tričko uschne, pak nepoznáte, kde bylo připevněné.

Šetrné sušičky a umění skládání

Prádlo musíte dobře vyhladit. Svetříky a ostatní jemné kusy uložte na kvalitní a širší ramínka, nebo je sušte na ručníku na plocho, ať se nepomačkají. Semišová sedačka, kam rozprostřete večer prádlo a uhladíte, dokáže, že máte do rána i vyžehleno. Ze sušičky vytáhnete měkké a suché prádlo. Moderní sušičky jsou vybavené senzory, které ohlídají celý proces a ideální vlhkost. Celý program se vypne ve chvíli, kdy je prádlo ideálně suché, abyste jej jen dobře poskládali a materiál se vám v bubnu nezmačkal.Když něco potřebujete vyžehlit, můžete to dát na chvíli do sušičky a vyndat voňavé a nadýchané. Záclony, košile i ložní prádlo.

Vychytávky, co vám pomohou

Skládání je hotové umění. Když trika i kalhoty dobře uhladíte a pak naskládáte do komínků, můžete žehličku zahodit. Složené prádlo dejte do spodní části a tlakem ostatního prádla se hezky uhladí. Základem jsou také košile z nemačkavého materiálu, které usušíte na ramínku a máte hotovo. Kupujte kvalitní prací prášek i aviváž a vaše prádlo bude provoněné, měkčí a méně zmačkané.Nakupujte si ložní prádlo z nemačkavého materiálu, jako je krep a nemačkavý satén. Neházejte usušené věci do koše a nežehlete je druhý den, kdy je prádlo totálně sežvýkané. Složte a uložte jej do skříně, a pokud chcete mít čisté svědomí, složte věci do kostky a lehce pak přežehlete jednu stranu, což bohatě postačí.