Krása

Neexistující rychlá řešení a dermální výplně na příznaky stárnutí

V poslední době se mnoho zahraničních i českých celebrit mění tak trochu na známe mončičáky s naducanými tvářičkami. Ony naducané tvářičky a zapadlé oči po třicítce nevypadají vůbec dobře a přirozeně. Možnosti, jak oddálit stárnutí a navrátit své pleti kondici, je mnohem víc. Rychlá řešení ale mají své zcela jasně definované limity. Fotografie celebrit s velmi podivně zdeformovaným obličejem, nepřirozený vzhled výrazně vymodelované tváře, rtů i brady nemá na svědomí botulotoxin, i když se to u fotografií často píše, ale dermální výplně aplikované ve velmi přehnaném množství. Bez dermálních výplní se bohužel korektivní dermatologie neobejde. Tvoří nepostradatelné pomocníky při řešení jak vrozených, tak i získaných disproporcí v obličeji. Je třeba s nimi zacházet s citem a zručností. Lékaři jsou umělci modelující vaši tvář. Seriózní odborník s přehnanými požadavky klienta na korekci nebude souhlasit a odmítne.

Chce to hlavně s citem

Výplně vás omladí sice opticky, ne však fakticky. Aplikace výplní se často nedá jinak nahradit. Nesmí být ale jedinou metodou použitou k omlazení obličeje. Základem anti-aging péče je komplexní ošetření pro zlepšení kvality kůže po celé ošetřované ploše. Jde o správně nastavené kombinace přístrojového ošetření a různých biorevitalizačních a bioregeneračních technik. Ty nastartují přirozené procesy v kůži a vedou ke zvýšení produkce kolagenu a zlepšení celkové hydratace, pevnosti a pružnosti naší kůže. Je také třeba je absolvovat pravidelně. Dermální výplně neboli kožní implantáty jsou viskoelastické gely aplikované do střední až hluboké dermis, někdy až ke kosti. Převážné jde o kyselinu hyaluronovou – HA, na trhu jsou ale i výplně z jiných syntetických materiálů, trvalé nebo nevstřebatelné výplně, kterým je třeba se raději vyhnout.

Pozor na trvalé podkožní implantáty

Kyselina hyaluronová je zcela přirozenou součástí mezibuněčného prostoru a výplně z ní vyrobené se postupně vstřebávají. Pokud je klient nespokojený, lze je snadno rozpustit. Trvalé podkožní implantáty, kde se může objevit tvorba granulomů, nelze nijak odstranit a nepodařené korekce korigovat. Tvar obličeje se s věkem dost mění, nestárne jen naše kůže, ale i podkožní tkanivo, tuková tkáň, svaly a kosti. Nevstřebatelná výplň se pak neustále posouvá i s klesající tkání a za pár let je jinde, než ji chcete mít. Většinu výplní nelze také bez rizika kombinovat s dalšími estetickými procedurami, ani s výplní na bázi HA. Pak už nelze provést většinu zákroků. Kyselinou hylauronovou lze aplikovat na lícní kosti, bradu i hřbety rukou, a na výplň středních i hlubokých vrásek. Tam, kde jsou rýhy způsobeny činností mimických svalů, jako je čelo a okolí očí je žádoucí nejprve zeslabit intenzitu činnosti svalů botulotoxinem a až po plném rozvinutí účinku vyplnit rýhy. V opačném případě svaly výplň z rýhy vytlačí do stran. Nejsou-li vrásky moc hluboké, stačí i samotný botulotoxin.