Móda

Nenechte se módou ovládat

Sestavte si svůj vlastní nadčasový šatník. Termín capsulewardrobe v posledních pár sezonách ovládl celý módní svět. Značky uvádí své nové kolekce s tímto označením a naznačují, že je jedno, jaký nosíte styl. Má být jen udržitelný. Je dost náročné se v tom chaosu nějak vyznat. Návrháři nám prezentují stále více kolekcí, po kterých nás nutí toužit a in je asi všechno. Můžete začít u retro stylu až po přísný minimalismus. V čase sezónních výprodejů, kterým mnohdy nelze odolat, se držte na uzdě. Všichni šílí, ale vy nemusíte. Přestaňte se rvát o další nový kousek.

Než začnete

Váš nadčasový šatník může být sestavený, jakkoliv budete chtít. Může se třeba lišit v závislosti na daných ročních obdobích, nebo může zůstávat stejný. Musíte se cítit pohodlně. Na Pinterestusi vytvořte své nástěnky všeho, co by měl váš nadčasový šatník obsahovat. Začněte s celkovými outfity a pak z toho nechte vyplynout jednotlivé kusy, které si pořídíte. Čím víc fotek, tím lépe, vytvoříte si svůj styl. Pak rozdělte fotky do sezon a nechte jen ty, co se vám nejvíc líbí. Stačí třeba 5 outfitů. Sepište si, z čeho se tyto outfity skládají, a vyjde vám, že potřebujete džíny, legíny, sukni, košili a sako.

Třídění a nákup

Nastává třídění původního obsahu šatníku, na které si vyhraďte i víkend. Vyberte věci, které máte na seznamu, dejte je stranou a odškrtejte si je. Dostanete základ svého nadčasového šatníku. Pak k nim dejte věci, se kterými se dají snadno kombinovat.Do kufru nebo krabice dejte zbytek. Pokud vám nějaký kousek opravdu začne chybět, budete vědět, kde jej máte hledat. Pokud si během 3 až 6 měsíců ani nevzpomenete, věnujte věci charitě nebo do sběrny šatstva. Pak můžete jít nakupovatjen kousky, které máte na seznamu, a ladí do stylu nadčasového šatníku. Dodržujte zlaté pravidlo, že když do šatníku jednu věc přidáte, musíte se zároveň jedné zbavit. Nadčasový šatník není nudný a občas lze zařadit módní trendy, jen se to musí dělat s rozmyslem a bez unáhlených nákupů.