Zdraví

Proč jsme unavení?

Když člověk přijde z práce a je unavený, to je naprosto běžná věc. Přece jen práce vyčerpává, člověk to musí brát v potaz. V případě, že jste však unavení i mimo práci, možná je něco špatně. Důvodů, proč je člověk unavený prakticky čtyřiadvacet hodin denně, i když zrovna nic nedělá a jenom relaxuje, je mnoho. Zmiňme si nejčastější důvody, proč člověk unavený bývá a co udělat proto, abychom únavu už konečně zažehnali.  

Hlavně v létě je nadměrná únava podezřelá. Přece jen sluníčko je známé tím, že dokáže každému člověku zvednout náladu a že ho dokáže povzbudit k jakékoli aktivitě. Pokud patříte k lidem, kteří jsou opravdu dlouhodobě unavení, možná je na vině některý z níže uvedených důvodů.  

Chybí vám vitaminy 

Kolik sníte během dne vitaminů? Možná ne dostatek. Hlavním důvodem, proč lidé jsou unavení, je, že nedodávají tělu dostatečné množství vitaminů. Za nadměrnou únavou často stojí nedostatek vitaminu B12, který se může projevovat nejen únavou, ale také depresemi nebo nervozitou. Pokud není ve vašich silách konzumovat větší množství ovoce a zeleniny, doporučujeme vám užívat tento vitamin v tabletách, tedy v takzvaných doplňcích stravy.  

Spíte špatně 

Jak kvalitní máte matraci? A jde vám do ložnice během noci čerstvý vzduch? A jak kvalitní máte polštáře? To všechno se projevuje na kvalitě vašeho spánku. Pokud spíte špatně, nemůžete se divit tomu, že jste během dne unavení. Ideální doba spánku je stanovená na sedm až osm hodin. Méně je už zdraví neprospěšné stejně jako delší spánek. 

Závislost na technologiích 

Technologie sice mají usnadňovat život, ale mnozí lidé jsou na nich doslova závislí. Bohužel právě závislost na technologiích má za následek dlouhodobou, vytrvalou únavu. Při neustálém používání technologií dochází k poškození energetických hladin v těle. To se projevuje právě únavou a ztrátou energie.