BydleníMóda

Proč čerstvě vyprané prádlo nevoní? Víme, kde je chyba

Perete už nějaký ten pátek, ale stále nevoní vaše prádlo tak, jak voní vyprané prádlo maminky? Kde je chyba? Proč vám čerstvě vyprané prádlo nevoní? Každá žena, která pere pravidelně, očekává od čerstvě vypraného prádla nejen čistotu, ale také vůni. Kvůli tomu přidávala do pračky aviváž, která měla prádlo příjemně rozvonět. Jenže po vytažení z pračky připomíná prádlo svou vůní maximálně zatuchlou krysu schovanou dole ve sklepě. Proč prádlo zapáchá zatuchlostí a nevoní jako lilie? 

Pokud se potýkáte s tím, že vám prádlo po vytažení z pračky nevoní, může být na vině hned několik věcí.  

Co nejčastěji může za to, že prádlo nevoní? 

  • Špatné dávkování pracího prostředku 
  • Nevhodný výběr pracího prostředku 
  • Nedostatečná údržba pračky 
  • Časté praní na nízké teploty 
  • Prádlo zapomenete pozdě vytáhnout 

K nejčastějším příčinám toho, že prádlo zrovna nevoní, když dopere pračka, patří špatné dávkování pracího prostředku. Věnujte proto zvýšenou pozornost tomu, jak daný prášek máte dávkovat. Chybou může být i nevhodně zvolený prací prostředek. Nebo je na vině nedostatečná údržba pračky? 

Jak docílit toho, že prádlo bude vonět hned po vytažení z bubnu 

Pokud se chcete rozloučit s věčně zatuchlým prádlem, pokud chcete, aby prádlo po vytažení z pračky vonělo jako lilie na louce, držte se několika rad a tipů. K tipům patří například už zmíněná kontrola správného dávkování pracího prostředku. Taky se ujistěte, že na dané prádlo používáte správný prací prostředek. I v tom může být chyba. Každý materiál potřebuje zcela jiný prostředek, proto kontrolujte, jestli na dané prádlo používáte takový prací prostředek, jaký používat máte. Zejména si dejte pozor na praní funkčních materiálů, na které se třeba nesmí používat aviváž.  

Taky byste se měli starat o pravidelnou údržbu pračky. Pokud pračku sužuje vodní kámen, je problém na světě. Dopřejte proto pračce takzvanou vyvářku. Pračku pusťte na co nejvíce stupňů, do bubnu vhoďte třeba starý ručník a vylijte do bubnu ocet. Ten pročistí vodní kámen, ručník je z toho důvodu, aby pračka “nejela” na prázdno.