Bydlení

Barvy pro klidný domov

Ač to mnozí z nás nevnímají, barvy dokážou velice ovlivnit naši náladu. Proto bychom si měli při zařizování domova velice dobře rozmyslet, jaké barvy zvolíme. Díky nim si z domova můžeme udělat oázu klidu a relaxace. Po náročných dnech to jistě přijde vhod.

Po jakých barvách je tedy vhodné sáhnout?

Máme několik barev, které jsou na zařízení klidných domový ty nejvhodnější. Pojďme se na ně podívat.

Jako první je růžová

Ženám tato barva vadit jistě nebude, u některých mužů to může být trochu problém. Zde budou muset ženy asi trochu zabojovat, ale bude to stát za to, a i ten kdo byl proti, posléze nebude litovat. Tato barva je barvou jemnosti, něžnosti a romantiky. Růžový pokoj působí optimistickým dojmem a je plný pozitivní energie. Tuto barvu můžete zvolit do obývacího pokoje nebo také do ložnice.

Pánové se nemusí bát křiklavých růžových stěn a všeho kolem v tomto tónu. Kouzlo je tuto barvu vkusně zakomponovat a sladit. Krásně ladí s bílou barvou. Růžové mohou pak být pouze doplňky, co domov zútulní.

Druhá barva je zelená

Tato barva je skvělá v tom, že se hodí do každého pokoje. Tato barva působí uklidňujícím dojmem. Podporuje nápaditost a kreativitu. Také vás dokáže přimět se i lépe soustředit. Díky tomu je velice vhodná do pracoven nebo studentských koutků.

Třetí barvou je červená

Tato barva je velice silná, dokáže nám zvýšit jak tep tak sebevědomí. Někoho dokáže i pohled na červenou barvu zahřát u někoho probouzí vášeň. Touto barvou si můžete krásně oživit interiér. Rozhodně ji ale nevolte do dětských pokojů.