Bydlení

Přiveďte do svého domova léto. Vymalujte si trendy barvami pro rok 2021

Pandemická situace nás v minulém roce držela doma déle, než obvyklé a i dnes mnoho omezení trvá. Pokud se vám vaše bydlení zdá všední, nudné nebo bez života, zkuste jej levně vylepšit. Ideální je použít barvy, které váš domov rozzáří a dají mu nový kabát. Během karantény se tak můžete zabavit, vylepšit svůj domov a potěšit se drobnou rekonstrukcí.  

Co udávají trendy pro letošní rok 

Pokoj vymalovaný jedním odstínem je minulostí. Dnes naopak bytoví designéři doporučují hned tři barvy, Jednu základní, druhou doplňkovou a v nejmenším množstvím použít třetí barvu, která prostoru dodá šmrnc. Pro rok 2021 se zatím nejvíce trendy oživující barvou stala sytě tyrkysová. Ta totiž do domácnosti dokáže přivést příjemný pocit relaxace, klidu a jednoduchosti.  

V malých místnostech se držte při malování s výraznější barvou na uzdě. Stačí jen s její pomocí vytvořit ozdobné pruhy. Velké prostory jsou však přesným opakem. Abyste v nich navodili dojem útulnosti, lze takovou barvou vymalovat celou jednu stěnu.  

Hrajte si se světlem 

Světlo v interiéru hraje velmi důležitou roli. Tmavá či výrazná stěna by proto měla být ideálně umístěna na místě, kam skrze okna dopadá nejvíce slunečních paprsků. Nejenže vynikne lépe odstín syté barvy, ale také váš prostor nebude vypadat malý.  

Cihlové odstíny 

Barva pálených cihel je většinou spojována s exteriérem domu a fasádou. Rok 2021 ji ale přivádí do interiéru, kde dokonale působí například v kuchyni nebo jídelně. Takový odstín totiž podporuje chuť k jídlu narozdíl například od modré, která do jídelny nepatří. Cihlová barva dokáže perfektně podtrhnout industriální prostory, proto neváhejte doplnit místnost o černé kovové prvky, sklo nebo kamenné a betonové dekorace. Pro perfekcionisty je tu ještě možnost využít obložení zdí, které imituje cihly, kameny nebo například dřevo. S takovými prvky působí cihlová barva dokonale.