Bydlení

Bydlení v lodním kontejneru. Kam se můžete přestěhovat?

Bydlení v lodním kontejneru se stává realitou i pro některé lidi v naší zemi. Lidé si nepřejí se zadlužovat, a tak nacházejí alternativy, které jsou cenově dostupnější. Jaké toto bydlení nabízí možnosti? 

Lodní kontejner je dostupný 

Přepravní lodní kontejnery se u nás dají sehnat za různou cenu. Tu ovlivňuje jejich celkový stav a také zboží, které se v nich přepravovalo. Pro bydlení tak lze využít pouze část z nich. I tak ale stále dostáváte do rukou levný stavební materiál. Dokonce je možné si objednat svůj vlastní kousek přímo v přístavu. Dostáváte tak novou výzvu, jak si poradit s vlastním bydlením za minimální náklady. Větší domy se pak skládají dokonce z několika takových kontejnerů.  

Dům, který lze přemístit 

Zájem o bydlení v lodních kontejnerech mají nejen mladí, kteří se tak odmítají smířit s myšlenkou velkého zadlužení v případě pořízení klasického bydlení. Líbit se tato možnost bydlení začíná i lidem, kterým již děti odrostly, a velký dům se pro ně stává zbytečným a náročným na údržbu. Bydlení v lodním kontejneru se tak stává příjemnou alternativou chaty. Jednu výhodu oproti chatě rozhodně má: můžete jej kdykoliv přemístit jinam.  

Dům můžete mít na klíč 

Vyřezání otvorů pro okna a následné precizní zateplení je to, co se s domem dělá nejdříve. Na tyto aktivity již v Česku existují specializované firmy a postaví vám váš vysněný dům přesně podle vašich představ. I tak stále šetříte. Mnozí lidé tento způsob života označují za ekologický, protože při něm dochází k recyklaci přepravního lodního kontejneru. A, co si budeme povídat, navíc se tak lidé naučí žít skromněji. Do malého prostoru si prostě a jednoduše nenakupujete věci, které poté nevyužíváte.  

Výhodou kontejnerového bydlení je možnost se kdykoliv pomocí kamionu dostat kamkoliv se vám zachce. Do jiného okresu, země, kontinentu.