Bydlení

Příjemné teplo domova dokáže vykouzlit krb

Teplo domova se pro každého člověka stává synonymem rodinné pohody, útočiště před vnějším světem. Žena si považuje za čest, když dokáže takové teplo vytvořit. Její domov je lákadlem pro všechny členy rodiny, kteří zde nejenom nocleh a jídlo, ale také lásku, sdílení, podporu a pomocnou ruku.Ovšem teplo se nevytvoří samo od sebe. Potřebujete kvalitní kamna.

Prach se nepřepaluje

Zdravé teplo je velice důležité. Je mnoho topidel, které se dokážou velmi rychle rozpálit, ale přepaluje se na nich prach. Následně přepálené prachové částice dráždí dýchací cesty obyvatel. Potíže vznikají zejména u astmatiků a alergiků, ale ani lidé se zcela zdravými dýchacími cestami nesnáší suchý a prašný vzduch příliš dobře. Vznikají záněty sliznic nosu a krku, lidé jsou citlivější a náchylnější ke kašli, rýmě, ocitají se na nejlepší cestě ke vzniku alergií, chronický rým, které se špatně léčí. Proto je třeba hledat sálavá a akumulační topidla, která ohřívají nikoli vzduch, ale předměty v místnosti. Díky tomu nepoletují vzduchem žádné škodlivé částice.

Získáte ekologická kamna na míru

Sálavé teplo z krbů je stabilní, bez jakýchkoli výkyvů. Navíc vhodným krbem s akumulační vložkou můžete i velmi výrazně snížit náklady na vytápění celého bytu. Teplo se totiž akumuluje a jeho výdej se rozloží do několika hodin. Uvolňuje se postupně, a proto nedojde k přetopení místnosti. Prostor zůstává teplotě stabilní, takže pobyt v něm je velmi příjemný. Dokážete výkon krbu velmi úspěšně zregulovat a snížit. Díky tomu jde o ekologický způsob vytápění s významnou úsporou. Důležité je zvolit vhodnou krbovou vložku kombinovanou s akumulační obestavbou. Vyberete si kamna si výkonem a účinností podle velikosti prostoru, který potřebujete vytápět. Navíc existují i různá řešení kamen, která se dají připravit přímo na míru (čelní či rohové otevírání apod.).