Móda

Elegantní a sexy v kovbojském stylu

Styl country and western může být v módě inspirativní i pro ženy, které patří mezi velkoměstské dámy a do přírody by jinak nevyrazily ani omylem. Pokud si i vy myslíte, že se tento způsob oblékání hodí jedině na americký středozápad, a to zhruba do poloviny 19. století, ukážeme vám, že tomu tak není.

Přírodní materiály právě letí

Pochopitelně, že vás nikdo nebude žádat, abyste chodila s koltem proklatě nízko u pasu a nepřátele preventivně sejmula střelbou. Ovšem country a westernové prvky příjemně zpestří váš šatník. Obrovskou výhodou téhle módy je, že sází hlavně na přírodní materiály. Jednoznačně v ní dominuje len, bavlna a kůže. V současnosti se v módním průmyslu objevuje trend návratu k přírodním materiálům, které jsou pohodlné, ekologické a příjemně se nosí. V country módě se budete cítit příjemně a nehrozí žádné alergie z nevhodně zvoleného materiálu.

Kozačky s podpatkem a bola kolem krku

Jaké prvky z western módy můžete přijmout? V současnosti jsou in slim a skinny džíny, a to elastické a upnuté. Natáhněte si přes ně hnědé kozačky s kovbojským podpatkem. Budete vypadat velmi elegantně a sexy. Podle vlastního vkusu sáhněte buď po vyšších, nebo nižších kozačkách. Nebojte se ozdob v podobě třásní, nebo cvočků, nýtů i kovových přezek. Mimochodem, tvar podpatku u kovbojských bot není samoúčelný. Má své opodstatnění. Když jste vsunuli nohu do třmenu až podpatku, noha vám z něj nevypadla. Podobný význam mají ostře řezané špičky bot – s nimi vklouznete do třmenů snadněji. Ve městě sice koně potřebovat nebudete, ale kovbojské podpatky a tvarované špičky bot podtrhují ženskost. Skvěle k džínách padnou i košile s výšivkami, třeba v indiánském stylu. Vše doplní i country „kravata“, jak se říká bole, kožené šňůrce kole krku, kterou proti posunu zajistí bola, kovová spona různých tvarů.