Pořizujete si myčku? Poradíme vám s výběrem

Umývání nádobí nepatří zrovna k aktivitám, které bychom provozovali rádi. Je to spíše nutnost, kterou děláme s odporem. Naštěstí s tím může zatočit myčka, která navíc dokáže ušetřit až šedesát procent nákladů na energie. Pokud patříte k lidem, kteří nemají dostatek času, myčku rozhodně využijete a budete si ji vychvalovat. Na trhu se však nachází myček skutečně hodně, proto je otázkou, jakou myčku si vlastně můžeme dopřát.

Myčka se stává běžnou součástí domácností. Je to už jistý standard bydlení. Domů si je pořizuje zhruba polovina českých domácností a stále přibývá těch, kteří si myčku domů pořizují. Pokud patříte k lidem, kteří po myčce pátrají, poradíme vám s výběrem.

Cenu tvoří dobré jméno značky

Když se budete poohlížet po myčkách, možná vás zarazí jejich ceny. Mnozí lidé si kupují myčku právě podle cen, což je i není dobře. V současné době byste si svou myčku měli vybírat především podle úspornosti a kvality, cena by měla jít stranou. Pamatujte na to, že cenu vždy tvoří dobré jméno značky.

I když byste si koupili dražší myčku, která však bude stoprocentně úsporná, vězte, že se investice v budoucnu vrátí, a to několikanásobně. Myčky totiž dokáží uspořit více jak šedesát procent nákladů na energie!

Úspora nadevše

Myčku si vždy vybírejte podle úspory, nikoliv podle ceny nebo vzhledu, i když se do moderní domácnosti hodí především nerezové myčky než klasické bílé kuchyňské spotřebiče. Dívejte se především na počet plus, které se na myčce nachází. Čím více plus na ní bude, tím je úspornější. Bohužel i dražší, ale jak jsme zmínili, na ceně nyní nesejde.

A co funkce?

Myčku vybírejte i na základě funkcí. Čím více funkcí myčka má, tím líp. Myčka je skutečně fantastický multifunkční nástroj, který dokáže být tichý. Nedívejte se na množství funkcí, ale naopak na jejich užitečnost.