Bydlení

Pořiďte si po vzoru své babičky komodu do ložnice

V ložnici se chcete cítit příjemně, abyste si odpočinuli. I když jsou její nejdůležitější součástí postele, neodmyslitelným doplňkem jsou také nejrůznější úložné prostory, které mohou tvořit komody.

Výběr závisí na prostoru

Jaké komody do ložnice vybrat, závisí především na prostorových možnostech ložnice.

V případě velké ložnice se nemusíte obávat umístit sem i masivnější větší kus nábytku, který může tvořit jakousi dominantu a protipól k postelím. Když je ale součástí bytu pouze menší ložnička, nezbude vám, než hledat úspornější a menší komodu. Musíte vždy respektovat prostor, který máte. Počítejte s tím, že je vždy třeba nechat kolem nábytku dostatečnou uličku na procházení.

Dělené zásuvky jsou nejpraktičtější

Důraz musíte klást na praktičnost tohoto kousku nábytku. Lepší jsou komody s kombinací různých zásuvek, než s dvířkami a policemi uvnitř, protože při otevírání zabírají méně prostoru. Zásuvky, do kterých budete ukládat ložní prádlo, osobní prádlo, oblečení, by měly být dostatečně hluboké. Nejlépe dělené, abyste o jejich obsahu měli dokonalý přehled a vždy věděli kam sáhnout.

Doplněk osobitého stylu

Komoda by také měla doplnit osobitý styl vaší ložnice. Možná nechcete dřevěný masiv s jeho typickým vzhledem a omakem. Spokojíte se s levnějšími, ovšem i tak dost kvalitními materiály jako například dřevotříska či lamino, které se pro výrobu komod užívají nejčastěji. Budete mít na výběr z řady různých dekorů. Například může přední plocha komody imitovat bělené dřevo i s letokruhy.

V případě potřeby můžete komodu i dotvořit

Pokud se vám přesto nepodaří najít kousek, který by úplně dokonale ladil s interiérem, kupte neutrálnější komodu, například s bílou hladkou plochou. Můžete si ji potom zvenku sami dekorovat vhodným nátěrem nebo samolepicími tapetami. Tím ji přizpůsobíte vaší ložnici.