Krása

Ploché břicho za 5 minut denně

Málokdo má dánu do vínku rovnoměrnou postavu jako od sochaře. Je třeba pár zásad a vytrvalosti, abychom se k něčemu podobnému alespoň přiblížili. Pro plochébřicho je nutná kvalitní strava, dostatek tekutin, pravidelný pohyb a dobrá kosmetika. Pravidelný pohyb je stále tou nejstěžejnější a nejdůležitější disciplínou v této problematice.Myslete na jídelníček. Základem správné životosprávy je zdravý a nutričně vyvážený jídelníček. Omezte hlavně cukry, nezdravé tuky, bílou mouku i alkohol. Do jídelníčku naopak zařaďte zejména bílkoviny, které zasytí a pomáhají udržet i budovat svalovou hmotu. Jsou ideální, pokud hubnete a chcete své tělo zároveň zpevnit.

Správný výběr kosmetiky a pitný režim

Dodržujte pitný režim upravená vzhledem k počasí a aktivitě, pijte čistou, neperlivou vodu, nejméně 8 sklenic denně, občas bylinkové čaje a trošku džusu. Vynechte sladké limonády.  Pečující kosmetikou hydratuje, vyživuje, zpevňujte a zlepšuje pružnost pokožky. Důležité je pravidelné používání i správná aplikace. Mléka a sérum důkladně rozetřete krouživými pohyby, použijte zpevňující tělová mléka, oleje a různé remodelační krémy. Nabídka vhodných cviků na zpevnění všech choulostivých partií je bohatá. I vrcholoví sportovci vám potvrdí, že na pevné břicho jsou nejlepší asi tyto 3 cviky.

Cviky, které fungují

Vzepřete se na předloktí a špičkách nohou, držte rovná záda, břicho co nejvíc zatáhněte a držte jej zatnuté. Zadek nevystrkujte, tělo mějte v rovině. Vydržte 10 sekund, povolte a chvíli odpočívejte, sérii 3x zopakujte. Pak s lehněte na záda, pokrčte nohy a svá chodidla opřete o podlahu. Ruce dejte za hlavu, vaše lokty směřují do stran a netlačte na hlavu. Mezi bradou a hrudníkem si ponechte mezeru. Pohyb netahejte svýma rukama ani hlavou, ale soustřeďte se na zapojení svých břišních svalů. Pomalu a plynule se zvedněte kousek nad podlahu. Zopakujte 10x a celou sérii 3x. Potom si lehněte na bok, spodní ruku opřete o předloktí a zvedněte své tělo ze země. Snažte se udržet na svém předloktí a na hraně chodidla. Břicho pořádně zatáhněte dovnitř, pánev naopak tlačte vzhůru a ramena uvolněte. Volnou ruku také můžete vzpažit ke stropu. Takto několik vteřin vydržte. Pak povolte, 3x zopakujte a vyměňte strany.