Zdraví

Co dělat před cvičením, aby byly vidět výsledky

Pokud jste často ve fitku a stále nevidíte výsledky, je třeba kromě samotného cvičení nepodcenit ani přípravu. Když už cvičíte, mělo by to mít pořádné výsledky a být opravdu efektivní.Nezáleží ani tak na tom, zda cvičíte zejména proto, aby si odpočinula zejména hlava, dopřáli jste si endorfiny, nebo abyste shodili pár kilo, všichni totiž chceme, aby ten náš čas strávený v posilovně stál opravdu za to. Když už na samotné cvičení tedy přijde, je třeba vědět, co dělat před ním, při něm i po něm. Určitě plánujte a najděte si svou nejvhodnější dobu na vaše cvičení a cvičte pravidelně. Mnoho sportovních profesionálů doporučuje zejména cvičit po ránu, protože tak dobře nastartujete svůj metabolismus. Kalorie pak také spalujete během celého dne. Cvičení už ten den máte za sebou a nemůžete se vymlouvat na váš dlouhý pracovní den či těžký oběd. Nejste-li ranní ptáče, nejdůležitější je pravidelnost a plynulá aktivita.

Protáhněte se a startujte zlehka

Nezapomeňte se vždy před cvičením protáhnout, zvolte dynamický strečink, kdy se přitáhnete k noze a dojde k protažení zadní strany stehna, tedy hamstringu. To opakujte několikrát. Svaly si dobře zahřejete, neboť tím předejdete jejich zranění a nebudou vás po cvičení tak bolet.Zahřát se předtím, než začneme tělo namáhat, je hodně důležité s našim stoupajícím věkem. Svaly postupně ztrácí rychlou schopnost přizpůsobovat se všem podmínkám a svou schopnost regenerace. Používejte foamroller, neboli pěnový válec, který je mezi trenéry velmi oblíbený. Lze je použít terapeuticky na uvolnění stresu, ale i pro vaše tělo pro cirkulaci krve a stimulaci lymfatického systému.Pěnový válec před cvičením svaly probudí a připraví na pohyb.

Jídlo i pití s rozumem a doplněk stravy

Názory na to, zda před sportem jíst, se dost liší. Nové studie ukazují, že vhodný výběr jídla před cvičením, budete mít lepší sportovní výsledky. Něco lehkého a nutričně hodnotného se hodí. Vybírejte sacharidy a bílkoviny, jako kuře, rybu či řecký jogurt se sladkou bramborou, rýží nebo třeba fazolemi. Je třeba vypít 2 až 3 sklenice vody pár hodin před plánovaným cvičením, abyste pak byli v jeho průběhu dostatečně hydratovaní. Kávupřed cvičením vypít můžete, pěkně vás to nakopne a cvičení vám půjde mnohem lépe.Zkuste také doplněk stravy, které se používají před cvičením pro dodání energie, obsahují kofein, a proto vás nabijí energií. Je to bezpečná a efektivní metoda, jak si cvičení užít.