Zajímavosti

S dietou nezačínejte vpondělí

Na začátku týdne jste motivovaní, držíme se, odmítáte zákusky a čokolády, ale v půlce týdne nám rupnou nervy a kašleme na to. Další pondělí je to to samé. Nejraději si užíváme přítomnost a to nepříjemné odkládáme. Začít s čistým štítem a vstoupit do nového týdne, moc jednoduše nefunguje. Začínat s dietou v pondělí je velmi nebezpečné. Mentalita všechno, nebo nic může vést k nezdravým návykům. Pondělky nejsou snadné samy o sobě a vstup do nového pracovního týdne většinou neznamená příval optimismu. Navíc zvyklí trávit co jsme projedli o víkendu.

Výzkum

Výzkum zaměřený na průměrné zvyky v konzumaci jídel a nápojů zjistil, že máme tendenci jíst nejvíce sacharidů a alkoholu v pátek a sobotu, nejvíce masa v sobotu a neděli, a nejvíce kalorií sníme od pátku do neděle. Proto je více než těžké nastartovat právě v pondělí dietu. Naše tělo je z víkendu rozežrané a budeme mít chuť na jídlo více, než máme obvykle. Přidejte si k tomu pondělní stres a není to nic moc. Žít zdravější život není pětidenní plán. Problém je v mentalitě a filtru, skrze který se na svoji dietu nebo změnu životního stylu díváme. Na změnu potřebujeme začít teď a tady. Svých oblíbených jídel se nemusíme vzdávat, jen si je dáváme v rozumném množství. Každá malá změna se počítá. A pokud tvrdíte, že ne, i vy máte problém.

Diety

Zabírá vytrvalost a pravidelnost. Proteinová dieta, krabičková dieta a žádné ústupky. Vynechat snídaní a dát si po obědě dezert nefunguje. Tělo si dělá zásoby už od rána a nespaluje. Velikost a vyváženost porcí je klíčová. Máte chuť na dezert? Snězte půlku obědové porce a půlku dezertu. Vychutnejte si jídlo. Nikdy se nemučte a jezte velmi pomalu. Až po 20 minutách budete váš mozek schopen a připraven si uvědomit, že je tělo syté. Pijte vodu bez bublin, a když máte často hlad, vypijte sklenici vody, počkejte 20 minut, a když to nepřejde, teprve si dejte malou porci jídla.