Zdraví

Plavání jako ideální sport pro každou ženu

Vánoční svátky pomalu odeznívají. Co ale nemizí zároveň s nimi, jsou kila, která jsme nabrali během těchto volných dní. Vánoce se přeci nesou v duchu klidu, odpočinku a jídla (tedy převážně jídla). Není se čemu divit, vždyť jsme si nejednou uždibli kousek cukroví či ochutnali oříšky obalené v cukru. Novoroční předsevzetí v sobě tedy určitě nese přání zhubnout do plavek. Sice se může zdát, že času je spoustu, ale není tomu tak. Ani se nenadějeme a budou tu horké letní dny. Je načase s naším tělem začít něco dělat, a to hned.

Zapomeňte na měsíční výzvy, které kolují po sociálních sítích. Jen vás unaví a řádně vyčerpají. Výsledky se ovšem nedostaví. Co naopak zaručeně pomáhá, je plavání. Tento sport je vhodný převážně pro ženy. Jelikož se během této činnosti zvýší rychlostí blesku metabolismus, spalujeme tuky i cukry také rychleji. Hubnutí jde proto snáze. Zapojíme celé své tělo, tudíž se nemůže stát, že by nějaká partie nebyla dostatečně procvičena. Posílíme tedy celé naše svalstvo. Navíc se řádně otužíme, a to je během zimních měsíců opravdu potřeba.

Hlava vzhůru je velké tabu

Spousta žen má problém nořit (alespoň z části) svou hlavu do vody. Bojí se mokrých vlasů a následného zdlouhavého foukání (ach, ty dámské potíže!). Proto se setkáváme s tím, že svou hlavu drží tzv. „na dámičku“. Sice si nenamočí novou trvalou, ale ublíží si jiným způsobem – zkřiví si páteř. Při plavání se opravdu musí dbát na to, aby se alespoň ústa nořila při výdechu do vody.

S tímto se také pojí zároveň správné dýchání. Jestli se nenaučíte dobře dýchat, rychleji se dostaví únava a nebudete schopni uplavat ani deset, natož šedesát minut. Doporučuje se vykonávat tuto sportovní aktivitu hodinu – dvacet minut trvá, než se tělo rozhodne spalovat tuky. Teprve poté začínáme svou postavu tvarovat, zpevňovat a posilovat. Při pravidelném plavání se výsledky dostaví, a to v relativně krátkém čase.