Zdraví

Jak nastartovat změny přívalem energie

Pokud jste do nového roku vstoupili tak trochu bez energie, zkuste to napravit. Přineste si do života trochu čerstvé nové energie. Máme pro vás pár nových rad a tipů, díky kterým se budete cítit více úspěšní a také spokojení. Využijte třeba principy ájurvédy. Vraťte svůj život do těch správných kolejí. Začátek roku je ideální čas pro větší i menší změny ve vašem životě. Nalistujte s novým rokem svou novou čistou stránku, svůj nepopsaný list a začněte svou kapitolu života psát znovu.

Ukliďte si venku i uvnitř

Vpusťte do života čerstvý vítr do plachet, vneste proud energie a rozhýbejte to na plné obrátky. Vezměte to doslovněi obrazně. Vaše nálada a pocity se rázem změní ve chvíli, kdy se ocitnete v uklizeném a uspořádaném prostoru, kde má váš každý předmět své místo. Nikde se nekupí zbytečnosti a nepovalují se vám hromady oblečení a papírů. Když vše vyhodíte, uvidíte, jak se vám uleví a opadne tlak. Ukliďte si na pracovním stole, roztřiďte si hromady prádla a přerovnejte zásuvky a skříně.

Jakmile si totiž prostor kolem zorganizujete, vaše pracovní a životní prostředí vám zároveň zorganizuje i myšlenkyve vaší hlavě. Chaos kolem vás koresponduje s chaosem uvnitř. Vyžaduje velké množství vaší pozornosti. Když vás nepořádek přestane rozptylovat a to i podvědomě, pocítíte příval nové energie a nového nadšení. Máte-li uklizeno okolo sebe, máte uklizeno i v sobě. Podle všech odborníků tahle známá rovnice dokonale funguje a pomáhá.

Neuklízejte, ale vyhazujte

Podívejte se konečně na svůj přeplněný byt nebo dům kritickým okem. Opravdu to všechno, co jste nashromáždili, potřebujete vlastnit? Spoustu toho, co vám doma zabírá prostor, vůbec nepotřebujete. Musíte si najít na změnu čas. Pořád totiž budete mít spoustu práce i starostí a nikdy nepřijde doba „až pak“. Vysněná doba klidu, kdy se čas zastaví. Skočte do toho prostě rovnýma nohama a čas na změnu si zkrátka udělejte. Jinak se totiž nehnete z místa. Budete moci konečně volně dýchat. Vyřazování a vyhazování je očistný pocit.

Vneste si do života kus přírody, různé květiny a rostliny. Zapalujte si doma svíčky, vonné tyčinky, pořiďte si zvonkohru a fontánku či zenové zahrádky s pozitivní a uklidňující možností vytvoření pocitu při rovnání písku hrabičkami.Přerovnávejte a měňte často věci kolem sebe. Tím, že si přerovnáte nábytek v bytě, změníte zaběhlé trasy, přeprogramujete svůj mozek a uvedete do chodu podpůrné procesy, které vám do života přinesou velkou změnu.