Zdraví

Nechce se vám chodit venku? Hubněte doma na stepperu!

Už dlouho se má za to, že při hubnutí je nejefektivnějším pohybem chůze. Jenže, kdo má pořád chodit ven? Ať už vás od zdravé procházky odradí počasí nebo nutnost věnovat se domácnosti, bude-li se to častěji opakovat, budete jen krůček od toho přestat úplně. Proto pro vás máme řešení – stepper. Na něm se můžete procházet doma u oblíbeného seriálu. Jaké jsou jeho výhody?

Na stepperu si zacvičíte  v dešti i v zimě

Stepper – určitě jej znáte. Ať už jste se s tímto poměrně jednoduchým cvičícím strojem seznámily ve fitness centru nebo jej znáte z vyprávění kamarádek, od teď nemusí být jen vaším okrajovým tématem. Ideální je totiž pro ženy, které chtějí zhubnout a zformovat nohy a celkově se dostat do kondice. To všechno rychle a téměř bezbolestně. Jak stepper funguje? Stepper dnes seženete v řadě provedení – jako dvě šlapadla s posilující gumou nebo jako větší variantu i s držadlem. Jednodušší verze (dvě šlapadla bez držadel) je cenově výhodnější – stepper můžete pořídit již od 1 299Kč. Ideální je pro malé byty a pro snadnější přenášení. Každopádně nejvýhodnější je samotné cvičení – na stepper si jednoduše stoupnete a přenášíte váhu z jedné nohy na druhou. Tím simulujete chůzi do schodů a zároveň oproti klasickým schodům šetříte klouby.  Stepper má více možností zatížení, a proto pro začátek doporučujeme zvolit lehčí stupeň. Dobrý stepper vám spočítá i spálené kalorie, ušlé kroky a  čas strávený cvičením. Vy se tak můžete věnovat jiným věcem.

Hodinka cvičení uteče jako oblíbený seriál

Stepper je vynikajícím cvičícím strojem pro ženy, které si kvůli procházky nenechají ujít oblíbený seriál. Teď mohou spojit dobré s užitečným – zároveň cvičit a sledovat televizi. Ani byste nevěřily, jak hodinka cvičení na stepperu uteče, když přitom koukáte na oblíbený film. Takto může být vaše cvičení pravidelné. Pro to doporučujeme mít stepper neustále na očích a nikam ho neschovávat. Stepper doma oceníte i při přípravě oběda, kvůli kterého pro sebe nemůžete využít volné dopoledne, kdy jsou děti ve škole. Na stepperu si můžete zajezdit třeba v době, kdy se vám bude vařit polévka. Vroucí hrnec budete mít pod kontrolou stejně jako svou váhu.

A co vy? Nechcete už konečně udělat něco s vaší postavou? Pravidelné cvičení na stepperu vám zajistí krásné a tvarované nožky a pevný zadeček.