Bydlení

Pěstujeme fuchsie: Čtyři praktické rady

Každá zahrada by měla být krásná a takřka dech beroucí. Majitelé zahrad mají jakousi nepsanou povinnost se o zahradu starat, když je navíc zahrada krásně barevná, je radost v ní trávit svůj volný čas. Pokud patříte k majitelům zahrad, kteří teprve vysazují květiny do jednotlivých záhonků, poradíme vám, jakou květinu se vyplatí zasadit. Spanilou krásou bude například krásná fuchsie, která patří k těm nejznámějším balkonovým rostlinám. Pravidelně se však sází i do záhonků nebo do truhlíků, jež jsou rozestavěny v zahradních altánku.

Pečovat o ně je jedna radost. Mnozí lidé si myslí, že péče o ně je naprosto jednoduchá, to však nemůžeme potvrdit. I fuchsie mají své potřeby, to však neznamená, že jsou to nějak extrémně náročné květiny, s nimiž by si poradil jenom profesionál.

Abyste si s fuchsiemi poradili i vy, doporučujeme se držet našimi praktickými radami, jež vám s pěstováním fuchsií pomohou.

1) Správné umístění je základ

Stejně jako každá jiná květina, tak i fuchsie potřebuje být na místě, které jí vyhovuje. Tím místem je vzdušené, světlé stanoviště, které je chráněné zejména před dopoledním sluníčkem, jež je bohužel nejnebezpečnější. Obecně lze říct, že pokud pěstujete fuchsii s tmavými květy, pěstujte ji na slunném stanovišti, jestli však pěstujete fuchsii s tmavšími květy, vyhněte se příliš přímému slunci, jinak dojde ke spálení květů.

2) Dbejte na kvalitní substrát

Důležitý je i kvalitní substrát. Fuchsie vyžadují vzdušnou, humózní a kyselejší půdu, proto při výběru substrátu buďte pozorní.

3) Pozor na zalévání a rosení

Každá květina potřebuje mít jinou zálivku. Fuchsie vyžadují rosení stylem „ani málo, ani moc“. Květinu tedy v žádném případě nepřelévejte, ale ani ji neponechávejte příliš suchou.

4) Jak na hnojení

Fuchsie vyžadují pravidelné hnojení, aby docházelo ke krásnému kvetení. Hnojení je potřeba vykonávat dvakrát týdně. Jen díky pravidelnému přísunu živin bude fuchsie tak krásná, že se s ní budete moct pyšnit.