Bydlení

Otázky, které se pojí s koupí umělého vánočního stromku

Vánoční svátky už dávno nejsou o pohodě a klidu, jak se to o nich říká. Jedná se o stresové svátky, které nám jenom dají kila navíc. Už dávno nejsou jenom o tom, aby rodina byla spolu, ale jsou převážně o dárcích, které nás rok co rok dostanou na finanční dno. Kromě nakupování vánočních dárků, které většinou nakupujeme těsně před Štědrým dnem, si dáváme tu práci s pečením cukroví, s uklízením a taky samozřejmě se zdobením vánočního stromečku. Pokud máte živý vánoční stromeček, většinou musíte i během svátků vánočních kolem něj běhat s vysavačem nebo se smetákem, protože zkrátka opadává. Nekoupíte si tedy raději letos umělý vánoční strom?

Umělý vánoční stromeček sice neprovoní vaši domácnost vůní lesa, ale rozhodně vdechne domácnosti trochu jiné kouzlo. Díky němu ušetříte do budoucna, protože takový stromeček není záležitostí jednoho roku, ale vydrží i vám i deset let. Taky díky němu nebudete muset hledat po nejbližším okolí drahý živý stromeček, který pracně dotáhnete do svého domu.

Ovšem i s koupí takového umělého vánočního stromečku se pojí mnoho otázek. Pojďme si ty nejčastější zodpovědět, ať jsme zase letos trochu moudřejší.

Jaká je stabilita stromku?

Mnoho lidí se často ptá, jestli stromeček bude dostatečně stabilní. Lidé se zkrátka bojí toho, aby neprošli kolem stromečku a on jim nespadl i se všemi ozdobami. Odpověď je však zcela prostá – pokud stromeček dobře poskládáte, je dokonale stabilní.

Jak se stromeček udržuje?

S udržováním umělého vánočního stromku si nemusíte dělat starosti. Nijak zvlášť se neudržuje. Když je od prachu, stačí ho přetřít jenom vlhkým hadříkem nebo ho pokropte, ať se prachu lehce zbavíte. Poté ho jen nechte vyschnout.

Z jakého materiálu bývá jehličí?

Jelikož si dneska můžete vybrat z mnoha druhů stromků, materiály jehličí se výrazně liší. Většinou jsou všechny stromky, ať už je to borovice, jedle nebo smrk, vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálů, jimiž jsou třeba PVC třepené vlákno nebo PE materiály.

Je možné věšet vánoční ozdoby?

A od čeho by jinak stromeček byl? Jistě, že si na stromeček můžete dát jakékoliv vánoční ozdoby! Pokud ho dobře poskládáte, je zcela stabilní, tudíž dokonale zvládne tíhu baněk.