Krása

Olivový olej: Zlatavá tekutina pro vaši nádhernou pleť

V oblasti tuků rozeznáváme ty dobré a škodlivé. Některé tuky jsou pro vaše tělo přínosem a měli byste je konzumovat, na jiné si naopak musíte dávat velký pozor a raději se jim obloukem vyhýbat. Jedním z těch tuků, které tělu přinášejí řadu živin, je olivový olej.

Nenasycené mastné kyseliny působí blahodárně

Obrovským přínosem olivového oleje je skutečnost, že obsahuje velké procento mononenasycených mastných kyselin. Uvedené látky velmi dobře působí na srdečně-cévní systém. Jsou účinnou prevencí infarktů, mozkových příhod, pomáhají snižovat cholesterol. Ne nadarmo se ukazuje, že jižní národy, které pravidelně konzumují olivový olej a jiných tuků pouze naprosté minimum, mají v oblasti srdečních a mozkových příhod mnohem nižší bilanci než národy jiné, na jejichž území se olivy nepěstují.

Ovlivňuje trávení, stav vlasů i pokožky

Kromě pozitivního vlivu na cévy, ale má olivový olej velice dobrý vliv na trávení, nabízí detoxikační účinky, pomáhá ovlivňovat funkci žlučníku. Antioxidanty jsou účinnou prevencí proti nádorovým onemocněním. Velké množství vitamínů A, D, E a K pomáhá příznivě ovlivňovat stav pokožky, vlasů i nehtů. Hojí ekzémy i bércové vředy. Jde o velmi všestrannou potravinu, která se u žen působí i na krásu. Mohou se v kosmetice s olivovým olejem koupat, mýt si v ní vlasy. Činila tak prý třeba egyptská královna Kleopatra, proslulá krasavice. Můžete ji následovat.

Hodí se pro teplou i studenou kuchyni

Jaké je užití oleje v kuchyni? Právě vzhledem ke svým vynikajícím vlastnostem a působení na lidské zdraví by se měl stát součástí kuchyněk. Panenský olej se hodí do salátů ze zeleniny. Španělé nebo třeba Řekové ho používají místo másla, jednoduše si ho kápnou na pečivo nebo například plátek toastového chleba. Můžete to vyzkoušet také, protože tím dostáváte do těla zdravý tuk. Vaší kráse pomůže jak vnějším, tak i vnitřním užitím, protože obsahuje celou řadu živin.