Bydlení

Netroufáte si namalovat zdi výraznou barvou? Zkuste to s barevnými doplňky a rozzařte pokoj

Každá domácnost si zaslouží trochu oživení. Bíle vymalované zdi jsou sice moderní, ale za čas se omrzí. To však neznamená, že musíte bíle zařízené pokoje přemalovávat, stačí, když do nich koupíte nadčasové a barevné doplňky, kterým pokoj krásně rozzáříte. Je pochopitelné, že někteří lidé si netroufají na barevně vymalovaný pokoj, v němž tráví svůj čas. Přece jen mít modré nebo červené zdi, to není pro každého. Nikdy však nikomu nevadilo, když svůj bíle vymalovaný pokoj rozzářili barevnými doplňky.

Nejdříve si však prozraďme, jaké barvy jsou dnes povoleny. Přece jenom barev je habaděj, a pokud nemáte svého jasného favorita, oceníte pomoc. V současné době nejlépe uděláte, když si do svého domova koupíte khaki doplňky. Khaki je barva letošního roku, a to platí jak o světě módy, tak o světě bydlení. Kromě khaki barvy není tabu ani hořčicově žlutá barva. V této barvě najdete například vkusná křesla s taburety. Povolen je také jemně zelený odstín nebo červená barva, která je dost výrazná. Pokud jste milovníkem spíše neutrálních odstínů, zvolte doplňky šedé.

Tou hlavní otázkou však je, jaké doplňky mohou být nositeli výraznější barvy, než je barva bílá? Při zařizování platí pravidlo “všeho s mírou”, proto si nekupujte více barevných doplňků, než je třeba, aby to nebylo už moc.

• Křeslo

První nepostradatelným doplňkem, který by měl nést jednu ze zmiňovaných barviček, je křeslo. Dnes je možné koupit si křeslo v mnoha zajímavých provedení a barvách, na trhu jich je víc než dost.

• Závěsy

Závěsy, nejlépe masivní závěsy, jimiž neprojde světlo, by měly také nést jinou barvu, než je barva zdí v pokoji. V obchodních domech s nábytkem najdete závěsů opravdu mnoho, určitě neodejdete s prázdnou.

• Polštáře

I polštáře by měly být jistým zpestřením. Pořizují se nejen do ložnic, ale také do obývacích pokojů nebo do pracoven.