Móda

Dva fungující tipy, jak odstranit skvrny od potu z bílých triček

Všichni to známe – koupíme si nové bílé tričko, nosíme ho poměrně často, protože se nám líbí, navíc bílé tričko se hodí k čemukoli a je možné z něj vytvořit nádherné outfity, s kterými zazáříme. Nicméně při dlouhodobém používání se stane, že pot krásnou bílou látku propije a vznikne pod paží nehezká žlutá skvrna, s níž si neporadí žádný prací proces. Naštěstí existují způsoby, které si žlutou skvrnou poradí.

Na internetu najdete mnohem více tipů, jak se žlutými nehezkými skvrnami bojovat, jenže mnohé doporučované tipy jsou neefektivní, nezabírají, dokonce tričko ještě více zničí. Vyzkoušeli jsme proto ty, které si hrály na osvědčené a fungující, a vybrali jsme dva tipy, které si stoprocentně se skvrnami od potu poradí.

Znáte mýdlo zvané “JELEN”?

V drogeriích, ale také v běžných hypermarketech nebo supermarketech můžete narazit na drobné mýdlo zvané “JELEN”. Jedná se o mýdlo, které nevoní nijak aromaticky, ale v boji proti jakýmkoli skvrnám je neporazitelné.

Oblíbily si ho zejména maminky batolat, které nechtějí vyhazovat každý kousek oblečení, které dítě za den zašpiní. Jeho sílu však objevily i hospodyňky v domácnostech, které společně s Jelenem čistí zašedlé záclony. A samozřejmě také si zázračné mýdlo, které stojí pár korun, poradí i se zažloutlými skvrnami od potu.

Používá se tak, že se dané oblečení namočí, následně se vypere mýdlem a poté se ještě mokré hodí do pračky, kde se vypere na běžný prací cyklus. Po vyjmutí prádla z pračky jsou bílá trička zase bílá po celé své délce.

Zkuste to s citronovou pastou

Skvělý pomocníkem proti zažloutlým skvrnám je také citronová pasta, která se skládá z citronové šťávy a sody. Když se obě věci smíchají, vznikne pasta, která se nanáší na namočenou nažloutlou skvrnu. Nechá se působit pár hodin a poté se tričko klasicky vypere v pračce. Podobně působí směs i na zašedlé záclony.