Bydlení

Nemáte si po příchodu domů kam pověsit šaty? Máme pro vás tip

Útulná předsíň je základem dobrého prvního dojmu z vašeho bytu. Nejde ovšem o to ohromovat návštěvy. Především vy sami se v předsíni musíte cítit dobře. Praktické zařízení je důležité. Vaše požadavky splní předsíňová stěna.

Rozmyslete si své požadavky

Rozmyslete si, co všechno od předsíňové stěny očekáváte. Jaké by měla mít maximální rozměry, aby se do vaší předsíně vešla? Co do ní chcete ukládat?  Z jakého by měla být materiálu? Jak by měla vypadat, aby se hodila k celkovému stylu vašeho bydlení? Jde vám jen o uložení několika kabátů a bund, které aktuálně nosíte, k čemuž stačí jednoduchý věšák, nebo zde chcete i skříň s úložným prostorem, kam se toho vejde mnohem víc? Potřebujete zásuvky pro uložení čepic, šátků či rukavic, nebo je budete ukládat jinam? Odpovědi na tyto otázky vám definují podobu předsíňové stěny.

Klasická stěna i předsíňová sestava

Pokud chcete klasickou předsíňovou stěnu, skládá se z šatní případně i policové skříně pro uchování oděvů, zrcadla, věšákové stěny a také botníku, pokud není řešen samostatně. Máte-li větší předsíň a nemusíte šetřit s místem, existují rozšířené předsíňové stěny vybavené komodami. V takovém případě už jde o celé předsíňové sestavy. Naopak v případě, že máte malinkou předsíň, bude se pro vás hodit úspornější varianta jenom s věšákovou stěnou se zrcadlem a jednoduchou skříňkou.

Volte podle dispozice místnosti

Z materiálů je pro předsíňové stěny nejobvyklejší masivní dřevo či lamino. Masivní dřevo je bytelným nábytkem sloužícím i desítky let, nevýhodou může být o něco vyšší cena. Lamino je levnější variantou, je praktické a může nabídnout velmi různorodý design. Záleží vždy na vás, jaký materiál a jaké složení předsíňové stěny zvolíte. Výběr by měl odpovídat dispozici vaší předsíně a samozřejmě vašemu vkusu.