Móda

Chcete být v módě in? Inspirujte se viktoriánskou érou

Existuje spousta módních prvků, které se v průběhu dějin stále průběžně vracejí. Platí to i o módě posledních let, která rovněž čerpá z dávných dob. Například viktoriánská éra 19. století je velkou inspirací i pro dnešek. Nemusí jít nutně o hodně nazdobené krajkové modely, ale třeba o jejich střízlivější podobu

Stylizované krajky des letí

Pokud byste se dnes vydali do města v bohatě zdobených krajkových blůzkách a podobných kreací, nejspíš byste budily dámy udivené pohledy a třeba i úsměvy. Možná by si na vás leckdo ukázal prstem. Proto dnes samozřejmě tyto kreace v plné kráse v módních domech neuvidíte. Jejich zjednodušenou podobu ovšem ano. Jednodušší krajková aplikace je stylizovaná a skvěle doplní moderní halenku. Vypadá naprosto současně a přitom každý, kdo se jen trochu vyzná v módě, rychle pochopí, odkud vítr vane. Je to romantika viktoriánské doby. Krajky klidně mohou třeba i větší a hodně stylizované.

Oblíbená béžová a slonová kost

Podobně se viktoriánskou érou nechaly inspirovat i odstíny blůzek. Oblíbená je slonové kost a béžová. Oba odstíny byly ve viktoriánské éře velmi žádané a jsou i dnes. Nabízejí totiž hned několik výhod. Především se dají velmi univerzálně kombinovat. Hodí se k ohromné spoustě různobarevných outfitů. Dalším návratem jsou bílé košile, které také zažívají svoji renesanci a ve viktoriánské éře se hodně nosily. Hodí se téměř ke všemu, což je jejich obrovská výhoda. Hojně využívaným módním viktoriánským prvkem se dnes stává rovněž řasení. Jednoduše si stáhněte kalhoty nebo sukni stužkou a zaručeně budete in. Pozor ale na řasení u plnoštíhlých dam, kterým by naopak mohlo nešťastně přidávat zbytečně kilogramy navíc. V jiných případech ovšem varhánky vytvořené řasením působí velice jemně a romanticky.