Krása

Jak být krásná a štíhlá už krátce po porodu?

Před několika týdny jste si domů přinesla z porodnice miminko. Máte s ním spoustu práce. Část nabraných kil jste odložila v porodnici a teď se v domácnosti nezastavíte. Kmitáte kolem dítěte a kilogramy přesto nejdou dolů tak rychle, jak byste si představovala. Co dělat?

Kombinujte vhodnou stravu a pohyb

Celý proces těhotenství trval devět měsíců, a proto nabraná kila nezmizí během jediného okamžiku. Je třeba sáhnout po osvědčeném způsobu, jak zhubnout, kombinaci vhodné stravy a pohybu. Problém je nepravidelnost a nedostatek času. Během pobíhání kolem dítěte nemáte čas na pravidelné jídlo, takže občas něco v letu sezobnete.

Jezte menší porce a kojte

Nejde o to, že sníte příliš mnoho, ale o nevhodnou skladbu jídla a jeho časové rozložení. Snažte se jíst menší porce. Nepřejídejte se večer. Nachystejte si jídlo na další den ve formě malých svačin z ovoce a zeleniny. Ty potom slupnete po dvou až třech hodinách. Proto pijte dostatek čisté neperlivé vody, občas minerálky a mléko. Kojení také pomáhá k přirozenému hubnutí. Je to skvělá dieta.

Přirozené hubnutí se dá urychlit

Hormonální procesy ve vašem těle se postupně vracejí do normálu. Stejnou dobu, jakou jste během těhotenství kilogramy nabírala, bude trvat jejich shazování. Ovšem pokud se budete zdravě stravovat a cvičit, můžete proces hubnutí urychlit. V době šestinedělí a kojení se ale vyvarujte radikálních diet.

Posilujte pánev a břicho

Zařaďte do svého programu pravidelné cvičení. V prvních dnech po porodu jsou vhodné lehké aerobní aktivity jako chůze. Pomalu začněte s posilováním pánevního svalstva. Výbornou volbou pro začátek jsou Kegelovy cviky na stahování svěracího svalstva, které byste měly provádět v sériích několikrát denně. Postupně si přidávejte další cviky, například jízdu na kole vleže na zádech. S jejich pomocí zpevníte uvolněné svalstvo a budete hubnout.