Zajímavosti

Několik tipů na vánoční dárky pro dceru

Vánoce se blíží a vy možná tápete, čím obdarovat svou malou princeznu. V tomto článku přinášíme několik tipů na dárky, které každá malá holčička ocení.

Hračky pro batole by měly vycházet z jeho vývojových potřeb. Batolecí období je obdobím intenzivního rozvoje motoriky, myšlení a řeči, zlepšuje se pohybová koordinace.

U malých dětí do tří let byste se měli především snažit podporovat jejich přirozenou tvořivost. Ideální jsou k tomu různé pastelky, modelína, první vystřihovánky a nebo puzzle s obrázky. Existují však již i společenské hry pro nejmenší, a jednoduchá pexesa, s kterými můžete se svou dcerou trávit čas i vy.

Tip: Sázkou na jistotu jsou u každé malé slečny dětské zlaté náušnice. Ty budou dívku doprovázet řadu let a budou dárkem, který si bude celá rodina pamatovat jako velkou událost v životě malé holčičky.

Jaký typ hraček je vhodný?

  • podporující jemnou motoriku, soustředěnost a koordinaci pohybů
  • kreativní hry s čísly, tvary a barvami
  • jednoduché hry s zatloukáním, vkládáním a skládáním

Větší děti nad čtyři roky věku již budou bavit i sportovní aktivity. Hra s míčem, koloběžka a první brusle, švihadlo a hlavně lezení – různé prolézačky a domácí opičí dráhy. Pro rozvoj řeči jsou ideální společenské hry, maňáskové a loutkové divadlo. Ideální jsou také méně složité stavebnice rozvíjející tvořivost, dětské dalekohledy a mikroskopy.

U dětí nad pět let už je dobré podporovat dětský zájem o čtení, psaní a kreslení, protože je tím nenásilně začínáte připravovat na školu. Holčičky se v tomto věku upínají k panenkám a plyšovým hračkám jako ke svým děťátkům a dělají vše, co jejich maminky.