Bydlení

Jak zlepšit soukromí ve svém interiéru?

Dnes je velkým trendem stavět domy velmi blízko u sebe. To může mít za následek, že velmi dobře vidíte, co se děje u sousedů za oknem. A to stejné mohou vidět i oni. Co dělat, pokud chcete zvýšit soukromí u vás doma? Možností je několik.

Venkovní rolety

První varianta, na kterou se podíváme, je unikátní v tom směru, že se instaluje z vnější strany vašich oken. Jedná se o venkovní rolety, které mají klad nejenom v tom, že zvýší vaše soukromí. Mohou nabídnou i další pozitivní vlastnosti. Mezi ty můžete zařadit:

  • Dokonalé zatemnění
  • Ochranu před zloději
  • Zvukovou izolaci

Vertikální žaluzie

Jdeme na možnost číslo dvě, kterou jsou žaluzie. Ne ty, které většina z vás zná. Máme na mysli variantu, kterou jsou vertikální žaluzie. Ty se hodí hlavně u rodinných domů, a to tam, kde se při stavbě myslelo i na velké skleněné plochy, například v oblasti obývacích pokojů. Tento typ žaluzií je v daném směru zaručeně nejlepší. Zaujme také výběr různých designů, ale i snadné ovládání. To může být nejenom ruční, ale pokročilé varianty nabídnou motorizované řešení, a to dokonce i na dálkové ovládání.

Horizontální žaluzie

U žaluzií ještě zůstaneme. A to tentokrát u tohoto typu, který každý velmi dobře zná. Použít se dají v podstatě na jakékoliv okno. Pokud jde o výčet jejich kladů, tak je to především snadná instalace, jednoduché ovládání, ale i výběr z celé řady barevných variant. Plusem tohoto řešení je ještě jedna věc, a tou je určitě i příznivá pořizovací cena.

Látkové rolety

U rolet jsme začínali a také u nich skončíme. Tentokrát si ale představíme řešení, které se instaluje už v rámci samotného interiéru. Jsou to látkové rolety, které se díky zajíkavým designům mohou stát celkem povedenou součástí mnohých interiérů. Nechybí ale ani jistota velmi jednoduchého ovládání při snaze dosáhnout správné polohy. I tato varianta umí nadchnout celkově příznivou cenou.