Bydlení

Nejčastější chyby při každotýdenním úklidu domácnosti

Každotýdenní úklid nepatří k nejoblíbenějším činnostem, ale je zapotřebí. A tak pokud se k němu schyluje, vezměte do rukou ekologické čistící prostředky či klasické čistící přípravky a vrhněte se do práce. V nejlepším případě se však vyvarujte několika chybám, které každotýdenní úklid mohou pořádně zmařit. Respektive mohou stát za nevyhovujícím efektem a na první pohled za nedostatečně uklizenou domácností. 

Absence systému se nemusí vyplatit

Uklízení sice není žádná věda, ale pokud z ní vědu alespoň trochu uděláte, můžete se radovat z naprosto skvělých výsledků. Kupříkladu je dobré mít systém, podle kterého budete postupovat. Například si stanovte, že budete začínat na vyšších plochách, nikoliv u podlahy, na kterou se většinou stejně všechno z vyšších povrchů shrne. 

Díky promyšlení a naplánování budete začínat i v takových místnostech, které vyžadují nejvíce energie a které vám dají nejvíce zabrat. A tím tu pořádnou porci energie, kterou máte na začátku, vnesete do potřebného. 

Až příliš mnoho čistících prostředků

Velkým problémem je, pokud používáte opravdu mnoho čistících prostředků najednou. I když jsou ekologického charakteru, velké množství není zrovna ku prospěchu. Naopak mohou až příliš pěnit, což následovně způsobí, že například podlaha nebo jiné povrchy budou následovně lepit. A to je efekt, kterého jste uklízením chtěli spíše zamezit než ho podpořit, není to tak?

Nechuť k využití pomoci

Pokud před sebou máte například úklid celého domu, zato máte bohužel opravdu málo času na provádění jednotlivých úkonů, neměli byste mít nechuť k pomoci ze strany vašich blízkých. Zapojit všechny členy domácnosti, respektive spojit svoje síly není ostuda, nýbrž efektivní způsob, jak zvládnout uklízení rychleji a včas.