Bydlení

Jak zakomponovat květiny do interiéru?

Vdechnout příbytku život a jistou porci elegance. Je to i váš cíl, kterého chcete v interiéru dosáhnout? Je zapotřebí zakomponovat květiny, které přesně tohoto efektu umí docílit. Nemusíte si jimi vyzdobit jen okenní parapety, možností, jak zútulnit interiér je víc než dost. Co třeba udělat takovou květinovou stěnu, do které se zamilujete vždy, kdy kolem ní projdete? 

Květinová stěna nejen do vyšší bytů a místností 

Mnozí lidé jsou toho názoru, že květinové stěny musí být opravdu vysoké. Jenže květinové stěny lze vybudovat i v menší bytové jednotce nebo malé místnosti rodinného domu. Když se rozhodnete pro toto řešení, automaticky tím zlepšíte celkové klima v interiéru. Není tajemstvím, že pokojové rostliny fungují podobně jako čističky vzduchu, jenom jsou do jisté míry levnější. 

Květinová stěna může být kombinací kvetoucích i nekvetoucích květin. Můžete investovat do drobných koniferů, ale také do bonsají nebo menších zakrslých palem. Nebo snad zvolíte plazivé břečťany, které jsou po stránce údržby a péče naprosto nenáročné? 

Květiny zavěste do volných koutů místností 

Máte pocit, že se vám květiny do interiéru už nevejdou? Každý váš roh je zaplněn, na policích není místo? Nabízí se možnost zavěsit květináče do rohů místností. Stačí mít jeden nebo dva závěsné květináče, kterými zvelebíte rohy příbytku. 

Jedná se o skvělé řešení například pro ty, kteří milují minimalistické bydlení a kteří chtějí pokojové rostliny umístit do interiéru se značnou porcí jemnosti a lehkosti. V současné době jsou oblíbené hlavně takzvané kokedamy, které vnesou i špetku exotiky. 

Mechové obrazy do moderních bytů 

Nebo si můžete vyzdobit květinami své prázdné zdi. Pokud se vám nelíbí živé obrazy, ze kterých květiny vystupují, můžete vsadit pouze na jemné, mechové obrazy, které jsou decentnějším řešením prvního zmíněného.  

I když se jedná o poněkud dražší alternativu toho, jak květiny vnést do domácnosti, na druhou stranu vydrží dlouhé roky.