Krása

Nahé líčení na léto

Každá žena se cítí lépe, když jí to sluší. Lépe se pak zvládají všechny povinnosti i životní trable, které nám osud přivede denně do cesty. Všechny dobře vypadající modelky, působící jako přirozené a bez make-upu mají na sobě nahé líčení. A také, a na to nezapomínejte, na všech vydaných fotkách jsou upravené ve fotoshopu. Je tedy dobré si nezoufat. A stejně tak dobré je se naučit líčit tak, aby to nebylo moc poznat.

Dokonalé líčení nazývané nahé, vypadá většinou tak přirozeně, že modelky vypadají, jako by se v něm rovnou tak narodily. Jsou přirozené právě díky tomuto zvolenému make-upu, který dokáže jejich přednosti zvýraznit i podtrhnout a zároveň potlačí všechny nedostatky.

Dokonalý make-up

Základem je vždy naprosto dokonale odlíčená a vyčištěná pleť, která je zbavená veškeré mastnoty a to zejména v naší T zóně. To je v oblasti brady, kolem nosu a čela. Na dokonale vyčištěnou a také tonizovanou pleť pleťovým tonikem, nanášejte denní péči o pleť v podobě tenké vrstvy denního či hydratační krému. V tomto případě méně znamená více, protože pokožka potřebuje přes den přirozeně dýchat i svým povrchem.

Nahé líčení zvané nude

Použijte vždy podkladovou bázi na zvolený vstřebaný krém. Speciální průhledný gel se díky své konzistenci dokonale propojí s krémem. Pro trvanlivé a perfektní líčení je zcela nepostradatelný. Kromě fixacea prodloužení trvanlivosti líčení i vyhlazuje nerovnosti pleti. Make-up na bázi vždy dobře drží a nestírá se pak během celého dne.

Pokud je třeba vyrovnat pleť a zamaskovat neduhy, následuje nanesení korektoru. Skryje kruhy pod očima, pupínky, akné či nerovnosti a hravě je potlačí. Zelený korektor pěkně kryje červené pupínky, a ten s oranžovým nádechem zamaskuje právě tmavé kruhy pod očima. Použitím světlejšího korektoru pak vymodelujete části v obličeji, které je třeba výrazně prosvětlit. Ztmavuje se pak širší hranaté čelo či vaše široké lícní kosti. Tvář se vždy dá zjemnit a vymodelovat k obrazu svému.

Make-up

Odstín make-upu má být v barvě pleti, nebo světlejší. Ten pleť rozjasní i prozáří a tvář se dá vymodelovat pudrem, bronzerem a tvářenkou. Efekt je pak přirozený a dokonalý. Naučte se používat štětec a do lahvičky nesahat prsty. Při nanášení štětcem promasírujete pleť a vyhnete se mapám. Nanášet se musí make-up i směrem na střed krku až k dekoltu, jakoby do ztracena ve tvaru V, takzvaně do rozhalenky košile. Na okolí očí patří jemný korektor, protože je kůže zde velmi citlivá a tenká. Proto na ni nepatří make-up, ale korektor. Zvolte krémový s aplikátorem, který má jemnou fluidní texturu. Na okolí očí jej nanášejte jemným poklepáváním bříšky prstů do kůže.

Dokončete nanesením sypkého pudru pomocí štětce a zafixujte líčení. Je jemný a na pleti je téměř neviditelný. Na běžné denní líčení doplňte tenkou linku úplně těsně kolem řas ze spodu i z hora vašeho oka a jemně ji rozetřete buď štětečkem, nebo houbičkou na konci tužky do ztracena. Černovlásky tmavě hnědou, blondýnky tělovou či světle hnědou. Čím světlejší jsou vlasy, tím světlejší je i barva tužky. Pak už naneste jen řasenku. Tvar obočí se dokresluje stejně jemně. Na rty patří jen lesk na rty transparentní nebo v jemném odstínu.