Bydlení

Monstera jako nejoblíbenější pokojová rostlina moderních domácností

Pokojové rostliny zkrátka patří do moderního interiéru. Abyste však onu modernost zachovali, měli byste se dívat po takových rostlinách, které se do domácnosti a jejího stylu, v němž je zařízená, hodí. Svou pozornost zaměřte předně na stálezelené rostliny, které nekvetou do pestrých barev, tudíž nezkazí celkový vzhled interiéru. Ideální možností je například monstera, která se umístila na prvním žebříčku popularity.  

Tuto královnu pokojových rostlin nemusíme dlouze představovat. Pravděpodobně každý si vybavil její velké, placaté listy, na které se sice práší, ale to je jen maličká vada na kráse, která se dá vyřešit pravidelným sprchováním nebo kropením.  

Monstera je nenáročnou rostlinou 

Monstera patří k pokojovým rostlinám, které patří k nenáročným druhům. Dařit se jí bude prakticky všude, ovšem ideální stanoviště je prostorná chodba. Monstera také miluje okna, preferuje však rozptýlené světlo, případně polostín, nikoliv přímé sluneční paprsky, které by jí mohly jenom spálit listy.  

Pokud se na jejích listech budou objevovat pro ni tak typické otvory, poznáte, že se jí daří zkrátka skvěle. Listy by měly mít ideálně srdcovitý tvar a s postupem času by se měly vypínat do výšek. To monstera dělá – natahuje se za světlem.  

Monstera preferuje rašelinovou půdu 

Této rostlině hodící se do každé moderní domácnosti uděláte největší radost tím, pokud ji přesadíte do rašelinové půdy. Za tu vám bude opravdu velmi vděčná. V ideálním případě ji přesaďte do většího květináče, rostlina má tendenci se velice rychle rozrůstat.  

Co se týče zalévání monstery, s tím to nepřehánějte. Spíše rostlině uděláte radost tím, že ji sem tam pokropíte nebo ji případně houbičkou přetřete její velké a mohutné listy. K zalévání přistupujte až tehdy, kdy bude mít suchou hlínu.