Bydlení

Zařiďte si domácnost do francouzského stylu bydlení a žijte ve ztělesněné eleganci

O Francouzkách se říká, že to jsou nejkrásnější ženy světa. A je to předně proto, že se umí oblékat. Pokud byste však zamířili k nim domů, zjistili byste, že si umí také dokonale zařídit interiér. Kladou důraz hlavně na eleganci a šarm, který sálá z ložního prádla i z jiného bytového textilu. A nejen z něj. Pojďme si prozradit, jak si domácnost zařídit do stylu, pro který je důležitý i komfort a celkové pohodlí. 

Dominantou obývacího pokoje je velká sedačka

Pokud si nejste úplně jistí tím, odkud začnete, měli byste začít obývacím pokojem a koupí velké sedačky. Ta je dominantou celé místnosti. Měla by být tak prostorná, aby se na ni vešli všichni členové domácnosti. V ideálním případě by měla být doplněna křesly, které k sobě budou dokonale ladit. 

A jelikož si Francouzky hodně potrpí na dekorace a různé podobné serepetičky, nezapomeňte na polštáře nebo stylové podnožky. Když budou vypadat luxusně a dýchat elegancí okolo, pak to bude trefa do černého. 

Není nad zlato

Pokud byste vešli do francouzské domácnosti, zjistili byste, že Francouzi milují zlato a staré věci. I když mnozí lidé přirovnávají tento styl bydlení k tomu venkovskému, pravdou je, že zlaté doplňky francouzský styl bydlení od prostého zmiňovaného odlišují. 

I když však mají řadu doplňků ze zlata a na římsách nebo poličkách staré věci, domácnost překypuje květinami. Klade se však důraz na maximálně dva odstíny barev. Zbytečné překombinování působící až kýčovitě nemají Francouzové v lásce. V ideálním případě proto vsaďte na stálezelené rostliny, které budou růst do nebes.

Udržitelnost a recyklace

Možná se zdá být francouzský styl bydlení poněkud luxusní, ale, věřte tomu nebo ne, mluvíme také o udržitelném stylu bydlení, ve kterém hraje prim recyklace. Francouzovi myslí na životní prostředí a planeta jim rozhodně není ukradená.